Акція екоактивістів під стінами ВРУ 16 липня 2021 року/фото ФБ Сергій Іванович
Змінити ситуацію на краще мали б три екологічні законопроєкти, які було винесено на голосування ВРУ вчора, передає «Вчасно».
Це проєкт закону № 3091 про державний екологічний контроль, законопроєкт № 4167 про зменшення промислового забруднення та законопроєкт № 4461 про території Смарагдової мережі, згідно з якими охорону природи в Україні розбудовуватимуть на європейському рівні. І якщо перший закон про екоінспекцію депутати підтримали у першому читанні, то голосування за інші два — провалили.
ЧИТАЙТЕ: ВІДЕО. «Такого пекла давно не було», — у Маріуполі фіксують наднормові промислові викиди
При цьому проєкт закону про зменшення промислових викидів не було проголосовано вже втретє, а це означає, що в чинній редакції за нього вже голосувати не зможуть.
За ходом голосування депутатів слідкували і на Донеччині, особливо у Маріуполі, де сконцентровані найбільші в області металургійні підприємства. Питання екології для маріупольців є чи не найболючішим.
Серед жителів спостерігається зростання онкозахворювань та хвороб серцево-судинної системи. Сумна статистика напряму пов'язана із роботою меткомбінатів та заводів, які викидають у повітря шкідливі речовини.
У разі підтримки екологічних законів у перспективі ситуація у всіх промислових містах країни могла б дещо покращитися. Але у стінах ВРУ не знайшлося потрібної кількості голосів.
Таку ситуацію маріупольські екоактивісти назвали повною перемогою лобістів великих забруднювачів і олігархату.
«Олігархи домоглися свого, — прокоментував результати голосування екологічний активіст з Маріуполя Максим Бородін. — Величезне розчарування… було докладено багато зусиль для того, щоб хоча б почалося реформування. Ніхто не каже, що вже завтра це б відбулося, але у всіх нас хоча б був би шанс. На сьогодні відчуття таке, що цього шансу в нас вже немає».
ЧИТАЙТЕ: ФОТО. #AkhmetovKiller: жителі Маріуполя протестуватимуть через викиди меткомбінатів
За словами екоактивіста, ситуація із промисловими викидами у Маріуполі за останній час значно погіршилася. Це викликано збільшенням обсягів виробництва на металургійних підприємствах олігарха Ахметова.
«Викиди на доменному цеху на ММК Ілліча останній тиждень просто божевільні. Якщо раніше вони робили це зазвичай вночі, то зараз відкрито посеред білої днини. І це через місяць після перевірки, яка там була, — розповідає Максим Бородін. — Киснево-конвертерний цех — люди, які живуть на мікрорайоні „Мирний“ — там жити не можна, звідти треба бігти. По аглофабриці — дим продовжує валити із цехів. Це при тому, що у мене на руках є офіційний лист від компанії „Метінвест“ про те, що шоста черга модернізації аглофабрики, яка завершилася, зупинить дим у корпусах. Але викиди продовжуються і вони величезні. Нам просто брешуть в очі… Держава просто ігнорує права жителів на чисте повітря».