Скріншот з трансляції "Дружковка на ладонях"
Павло Островський / скріншот трансляції Дружківської міськради Сьогодні під час сесії Дружківської міської ради проходило голосування щодо нового регламенту роботи. Його представив член робочої групи з підготовки регламенту, активіст, депутат від фракції партії «Голос» Павло Островський. Документ був розроблений на основі запропонованого виконавчим комітетом регламенту, однак з доповненнями, які мали гарантувати участь дружківчан у процесах місцевої демократії, повідомляє «Вчасно».
Зокрема, до пропонованого регламенту були внесені норми щодо гарантій доступу громадян на засідання ради, проведення фото- та відеозапису засідань, надання містянам права виступу під час сесій, впорядкування згідно з законодавством України процесу створення фракцій у міській раді. Також у проєкті детально прописувались правила, за якими документи мають з’являтися на сайті міської ради.
Ще у проєкті пропонувалося запровадити такий формат роботи депутатів як погоджувальна рада — майданчика для ефективного діалогу щодо того чи іншого рішення. Зокрема, погоджувальні ради успішно діяли в Київській міській раді минулого скликання.
Оскільки деякі внесені до регламенту норми з юридичної точки зору викликали питання в деяких депутатів і міського голови Володимира Григоренка та потребували подальшого врегулювання, Павло Островський пропонував голосувати за регламент постатейно, окремо ухвалюючи рішення щодо кожної статті в документі.
«Ми просимо підтримати цей проєкт рішення. Буде прикро, коли через п’ять років кожен депутат буде бачити перед собою підсумки своєї роботи і розуміти, що міг зробити більше, але не вдалося, бо були якісь моменти, що не давали дійти згоди. І потім через п’ять років перед кожним депутатом постане питання: можна ж було домовитися прийняти нормальний документ і зняти соціальну напругу», — зазначив Павло Островський.
Однак депутатська більшість, представлена партією «Опозиційна платформа — За життя» проголосувала «проти» постатейного розгляду, а у подальшому провалила голосування за регламент в цілому. У підсумку ця версія регламенту була попросту «злита».
Тетяна Кулик / скріншот трансляції Дружківської міськради Зокрема, в ОПЗЖ заявили, що нібито до цього не були ознайомлені з внесеними доповненнями. «Не всі принципові поради, додатки, які ми рекомендували, були враховані. Зараз ви сходу кажете якісь зміни, з якими ми не ознайомлені. Фракція працювала без тих змін, які були озвучені», — заявила депутатка від ОПЗЖ Тетяна Кулик.
Костянтин Хорс, секретар міської ради та член партії ОПЗЖ поставив під сумнів доцільність введення нових форматів роботи депутатів як-от погоджувальна рада.
«Чи не будуть оці інститути, які ви пропонуєте, ускладнювати роботу в частині ініціації рішень, в частині їх прийняття і реалізації?» — таке питання він поставив Павлу Островському. Депутат від «Голосу», у свою чергу, зазначив, що такі нововведення будуть заважати лише чиновникам-корупціонерам.
«Це буде заважати лише тим людям, які звикли пилити бюджет. Це буде заважати людям, які звикли до зловживань владою та службовим становищем, які фальшують документ. Тим, хто сумлінно виконує свою роботу, — він не заважатиме. Це моє тверде переконання», — відповів Павло Островський.
Боротьба за відкритий регламент у Дружківській міській раді триватиме принаймні до 24 лютого. Саме на наступній сесії ради очільник міста Володимир Григоренко закликав, нарешті, ухвалити регламент роботи. Фактично регламент — головний документ міськради на наступні п’ять років, який регулює, наскільки прозоро працюватиме влада.
ЧИТАЙТЕ: Урізають права жителів: у Дружківці чиновники сфальшували головний документ громади
Нагадаємо, 23 грудня минулого року 18 депутатів від партії «Опозиційна платформа — За життя» та міський голова Володимир Григоренко з численними порушеннями вже голосували за новий регламент роботи.
Було встановлено, що чиновники фактично сфальшували ухвалену версію регламенту, підмінивши файли на сайті міської ради. Прийнятий у результаті фальсифікацій регламент цементував закритість міськради і її органів.
24 грудня під час сесії міської ради 14 депутатів з фракцій партій «Голос», ЄС, «Слуга народу» і «Опозиційний блок» об'єдналися заради якісного регламенту та заблокували трибуну, вимагаючи від міського голови Володимира Григоренка накласти вето на рішення щодо регламенту та комісій.
Міський голова все-таки заветував це рішення. Надалі міська рада це вето не подолала, тому незаконне рішення щодо ухвалення регламенту було скасоване.