Пенсії, субсидії та авто в "Дії": що зміниться з 1 грудня /фото GETTY IMAGES
З 1 грудня, згідно із бюджетом на 2022 рік, збільшується розмір прожиткового мінімуму.
Загальний показник становитиме 2589 гривень на одну особу на місяць. Це на 81 гривню більше, ніж показник, встановлений з липня цього року. Для окремих груп населення він буде таким:
Прожитковий мінімум використовують для обрахунку різних соціальних виплат: пенсій (тут фігурує ПМ для непрацездатних осіб), аліментів (ПМ, розрахований для дітей), допомоги з безробіття (ПМ для працездатних осіб), а також індексацію зарплати.
Зокрема, йдеться про такі зміни:
До прожиткового мінімуму також прив'язана плата за видачу ліцензії. З 1 грудня вона складе 2684 грн.
Розмір мінімальної зарплати, який з 1 жовтня 2022 року складає 6700 грн, не зміниться.
З 1 грудня 2022 року розмір пенсій буде збільшено для окремих категорій пенсіонерів. Розповідаємо, з чим це пов’язано.
В Україні проведуть перерахунки пенсій для окремих категорій пенсіонерів, повідомляє Пенсійний фонд.
Зокрема йдеться про непрацюючих пенсіонерів, шахтарів, людей, які отримали інвалідність унаслідок війни, жертв нацистських переслідувань та інших категорій. Пенсії збільшаться з низки причин: підвищення прожиткового мінімуму, зміна показника середньої заробітної плати, встановлення мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем.
Отже, з 1 грудня 2022 року розмір пенсій буде змінено так:
«Перерахунки пенсій проводяться автоматично без додаткових звернень пенсіонерів. Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проводитись з грудня у встановлені пенсіонерам дати виплати», — зазначили в Пенсійному фонді.
З 1 грудня в Україні буде підвищено прожитковий мінімум, до розміру якого прив’язано понад 180 різноманітних видів виплат — як соціальні виплати (зокрема пенсії), так і різноманітні штрафи, збори, грошові стягнення тощо.
Це другий етап планового підвищення прожиткового мінімуму в 2022 році, що було закладено в держбюджет ще до повномасштабного вторгнення рф.
З 1 грудня нарахуванням субсидій для українців буде займатись Пенсійний фонд, а не Мінсоцполітики. Якщо вам субсидія вже нарахована, то для вас нічого не зміниться, якщо ж ви ще не подавали заяву, то тепер це слід зробити через ПФУ.
Для цього потрібно написати заяву та декларацію про доходи до органів Фонду, посадових осіб центру надання адміністративних послуг, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної або міської ради.
Заяву можна подати й в онлайн форматі. Це можна зробити на сайті ПФУ, через мобільний додаток ПФУ або на порталі Дія.
Розмір субсидії
Цьогоріч субсидія на оплату комунальних послуг може складати до 1,8 тисячі гривень. Перевірити, чи ви уже отримуєте субсидію, можна на сайті Мінсоцполітики, натиснувши тут.
Згідно з законом №7427 тарифи на час війни та протягом шести місяців після неї зафіксовані на рівні чинних станом на 24 лютого. Також Шмигаль пообіцяв, що до кінця опалювального сезону тарифи залишаться фіксованими, попри всю складність ситуації.
Нагадаємо, що голова податкового комітету Данило Гетманцев вже заявляв про те, що тариф на газ 7,99 гривні за кубометр – невиправдано дешево, тож його можуть переглянути навесні.
З 14 грудня цього року в України почнуть діяти нові правила оформлення чи перереєстрації автомобіля.
Зробити це можна буде онлайн через застосунок Дія або Електронний кабінет водія. Також у такий самий спосіб можна буде замовляти номерні знаки на автівку (платні й безкоштовні).
Раніше ці послуги надавались виключно фізично у сервісних центрах МВС.
Слід зауважити, що після впровадження відповідних нововведень громадяни матимуть змогу робити вибір між отриманням послуг онлайн і традиційно (у сервісному центрі МВС).