Ймовірно, однією з фігуранток розслідування є очільниця покровського відділу культури Олена Олехнович. Їй повідомлено про підозру в службовій недбалості та службовому підробленні.
Колаж з фото Офісу Генпрокурора та сайту Судова влада
У жовтні 2023 року Київська міська прокуратура повідомила про підозру начальниці відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради у службовій недбалості та службовому підробленні, а одному з підприємців — у привласненні та розтраті майна. «Вчасно» розібралося у деталях корупційної справи.
Ймовірно, однією з головних фігуранток розслідування є очільниця покровського відділу культури Олена Олехнович.
Вручення чиновниці підозри / фото: Офіс Генпрокурора
За даними слідства, у березні 2022 року міський голова Покровська надав комунальним підприємствам та структурним підрозділам вказівку евакуювати цінне майно в безпечні райони та скласти договори відповідального зберігання.
Начальниця відділу культури, порушуючи свої посадової інструкції, за усною домовленістю передала на зберігання належне її відділу обладнання вартістю 2,7 млн грн знайомому підприємцю. Через відсутність письмового договору останній мав змогу розпоряджатися їм на власний розсуд.
Надалі, щоб уникнути кримінальної відповідальності, покровська чиновниця склала заднім числом завідомо неправдиві офіційні документи із підробленим підписом зберігача.
Мова йде про закуплене в 2017 році звукове обладнання для сцени. Перемогу у тендері на його закупівлю здобув ФОП Юрій Шлакайтіс. Він є фігурантом розслідування редакції «Вчасно» «Як бюджет прифронтового міста на Донбасі cтав „золотою жилою“ для київського шоубізу».
Так, у 2016−2019 роках покровські чиновники встигли принаймні 55 разів «скупитися» у столичного шоу-бізнесу і витратити при цьому понад 26 мільйонів гривень. Це була більша частина від загальної кількості коштів, яку в Покровську виділяли на розважальні заходи.
Рекордсменом із отримання коштів платників податків міста була сім'я співачки Наталії Валевської: вона, її тодішній чоловік і продюсер Володимир Пригладь та близькі до нього люди отримали понад 10 млн грн із міського бюджету. А тодішній міський голова Покровська Руслан Требушкін навіть розглядав кандидатуру Пригладя на пост свого заступника. Зупинив тоді його суспільний резонанс і розголос у ЗМІ.
Юрій Шлакайтіс, своєю чергою, є засновником відомої київської компанії «Концерт-сервіс». У ті роки він, оформлений як ФОП, отримав від покровської влади замовлень на 7,7 млн грн. Наші журналісти встановили, що, як мінімум через соціальні мережі, він був знайомим і з Наталією Валевською, і з Володимирем Пригладем. Це давало змогу припустити, що отримання ним бюджетних замовлень проходило за сприяння подружжя.
Тож, п’ять років тому за 3,2 млн грн Шлакайтіс поставив до Покровська наступне обладнання:
У 2022 році під час розслідування справи проводилися обшуки, зокрема в кількох транспортних засобах було виявлено спаковане перераховане вище обладнання, а також музичні колонки. Згідно з даними слідства, після початку повномасштабної війни куплене за бюджетні кошти обладнання було вивезене до Дніпра, де його намагалися перепродати.
«Відомості про повний збіг кількості, назв виробників та модельних рядів звукового обладнання, що продається, а також придбаного раніше за бюджетні кошти, вказує на незаконний факт його привласнення та розтрату», — йдеться в одній з ухвал суду.
Ще в одній з автівок правоохоронці знайшли грошові кошти в розмірі 42 100 доларів США та відповідний договір купівлі-продажу.
Фото: Офіс Генпрокурора
Фото: Офіс Генпрокурора
Наразі відомо, що в листопаді 2023-го відносно Олени Олехнович було застосовано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 53 680 гривень. Також до 18 грудня її відстороняли від займаної посади.
Досудове розслідування триває. Журналісти «Вчасно» продовжать слідкувати за ходом справи.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!