У зоні відповідальності ОТУ «Луганськ» змінилася середньодобова кількість російських штурмів — їх стало менше. До зони відповідальності ОТУ «Луганськ» входять Сіверський, Краматорський та Торецький напрямки.
Фото: 117 ОМБр
Речник оперативно-тактичного угруповання «Луганськ» Дмитро Запорожець в ефірі єдиного телемарафону повідомив, що зменшення штурмів може бути пов’язано з тим, що армія рф зосереджує зусилля на Покровському напрямку.
«У нашій операційній зоні ворог зараз зосереджує зусилля у напрямку сіл Яблунівка та Олександро-Калинове. Тактика росіян характеризується тим, що це невеликі піхотні групи по 3−4 людини, які намагаються дістатися позицій Сил оборони України й при нагоді штурмувати. Іноді застосовують мототехніку, багі й так далі. Якоїсь броньованої техніки зараз не фіксуємо», — зазначив Запорожець.
На Покровському напрямку Сили оборони вступають у стрілецькі бої, проте атаки окупантів у ніч на 26 липня вдалось відбити. Про це «Суспільному» повідомила начальниця відділення комунікацій 117 окремої важкої механізованої бригади Юлія Степанюк. На цій ділянці минулої доби зафіксували 51 атаку. Це — найактивніший напрямок по всій лінії російсько-українського фронту.
«Продовжувались сьогодні вночі штурми. Активності меншої не стало. Стабілізувалося тим, що хлопцям вдалось відбити ці штурми, які продовжувались. Саме на це стабілізувалось, тому що трішечки стало спокійніше сьогодні зранку. Але продовжуються все одно штурми», — повідомила Юлія Степанюк.
Окупанти продовжують застосовувати тактику малих піхотних груп, при чому частина з вояк може загубитися, розосередитися чи зникнути з поля зору. Для майбутньої оборони це вкрай погано — оскільки створює перспективу появи ДРГ. Щодня є стрілецькі бої: бригади Сил оборони постійно в напрузі, в спостереженні. Тому ці малі групи дошкуляють українським бійцям.
Фото: 100 ОМБр
Серед цілей рф — знищити та «зачистити» авіаударами будівлі в Покровську. Тож коли в небі з’являється російський розвіддрон «ZALA» — відразу слід очікувати, що почнеться обстріл міста з усіх видів озброєння окупантів — зокрема, й артилерією, й дронами, й авіацією.
Активне використання FPV-дронів та літальних апаратів з оптоволоконним управлінням фактично нівелює ефективність навіть добре обладнаних фортифікацій. Щодня українські позиції атакують десятки, а подекуди й сотні дронів. Водночас підрозділи Сил безпеки та оборони частково компенсують брак особового складу наземними роботизованими комплексами. За словами військового, єдиний спосіб нівелювати дефіцит — застосовувати наземні роботизовані платформи.
Офіцер бригади «Рубіж» НГУ Андрій Отченаш в коментарі «24 каналу» додає, що штурми на Покровському напрямку тривають фактично цілодобово. При цьому вони практично не використовують важку техніку, зокрема, танки, ПТРК, адже визнають їх неефективними. Натомість вони роблять ставку на чисельність штурмових груп.
«Їм байдуже на кількість трупів. Їхня мета — показати на карті зайняту територію. Можуть за три дні втратити роту „двохсотими“, ще три — „трьохсотими“ і при цьому вважати це нормальним результатом», — пояснює військовослужбовець.
Водночас окупанти зневажають власних солдатів. Нацгвардієць зазначає, що вже є відео, де їхній військовослужбовець намагається здатися в полон, а свої ж підстрілюють його, а потім добивають контрольним у голову.
Фото: 117 ОМбр ТрО
На Торецькому напрямку росія зазнає величезних втрат — упродовж останнього часу тамтешні бойові дії припинили існування фактично кількох бригад. Однак це не зупиняє найманців рф від штурмів по трупах своїх же, каже пресофіцер 100 ОМБр Сергій Хомінський. Бригада вже рік боронить цей відтинок фронту, і станом на зараз в окупантів найменше просування (за увесь час з 2022 року) саме на тій ділянці, яку контролює «сотня».
«Росіяни зуміли просунутися від Горлівки до Торецька — все, що вони за цей час зуміли. Звичайно, що ворога це абсолютно не влаштовує, ця ситуація його казить, тому що він не може на цій ділянці підійти впритул до Костянтинівки», — пояснює пресофіцер.
У зоні відповідальності бригади вбиті понад 20 тисяч російських військових, а загальні втрати — понад 50 тисяч. Зараз вони дотримуються тактики постійних атак та обстрілів, щоб просто зруйнувати місто.
«Вони, можливо, вже й не очікують, що їм вдасться найближчим часом підійти ближче. Тому що й логістичні маршрути зруйновані, і не все так просто, як їм здавалося ще позаминулого року. Торецьк, як місто, їх уже давно не цікавить, бо його відбудова зайняла б роки, вимагала б величезних коштів. І абсолютно очевидно, що росіяни цим ніколи займатися не будуть. Не доведи Господи, якби Торецьк потрапив в окупацію, якби вони його повністю контролювали. Сумно це казати, але ці рештки міста просто поросли б бур’янами, і на тому б усе закінчилося. Так, як ми бачили з іншими містами на окупованій території», — зауважує Сергій Хомінський.
Деякі багатоповерхівки в Торецьку вже перетворилися на купи битої цегли, додав начальник відділення комунікацій 100-ї окремої мехбригади. Однак все ж просування до Костянтинівки мінімальне — хоч до неї вояки рф йдуть відразу з трьох напрямків: з траси Покровськ-Костянтинівка, з Часів Яру і Торецька.
«Їм треба „прочавити“ Торецьк, щоб впритул підійти до Костянтинівки, до Краматорсько-Костянтинівської агломерації. Пройшовши його, продавивши Торецьк з півдня, вони фактично підходять впритул до цієї агломерації. На цей час це серце неокупованої частини Донецької області», — додав військовий.
Окупація Торецька дозволила б росіянам розширити оперативний простір та поглибити прорив у напрямку Костянтинівки. Молодший сержант 92-ї ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка Дмитро Горбань додав, що росіяни хочуть створити політичну картинку, що вони знову захопили якесь місто, якого на той час вже не буде.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!