На окупованій Луганщині окупанти продовжують примусовий «віджим» квартир людей, які покинули захоплені міста. Щоб зберегти хоча б мінімальні «права» на нерухомість, доводиться вдаватися до хитрощів.
Як жителям Сєвєродонецька доводиться вирішувати "квартирне" питання? / колаж із фото з відкритих джерел
Більшу частину окупації на Луганщині поширюються списки людських осель, які підлягають примусовому вскриттю із подальшим заселенням туди людей, які внаслідок агресії рф втратили своє житло.
Мешканка одного з окупованих міст Луганщини на умовах конфіденційності розповіла журналістам «Вчасно» свою історію «вирішення» питання передачі квартири до маневрового фонду окупаційної адміністрації.
Жителька Сєвєродонецької агломерації Людмила (ім'я змінено) покинула Луганщину вже за часів окупації: із хворими батьками не мала змоги виїхати з міста до інших регіонів України.
«Ми виїхали аж в вересні. Тато помер на початку літа. Мама — наприкінці. Нас критикують і кажуть, що ми щось „ждали“, але в мене просто не було грошей вивезти чотири людини. Егоїстично — але як померли старі, то нам стало простіше», — каже жінка.
Оселя Людмили та її чоловіка вціліла. Трохи побитий фасад і шиферний дах. Квартиру довірили сусідці. Подружжя поважного віку, тож соцмережами активно не користуються. Про те, що їх житло «віджимають», дізнались від племінниці довіреної особи.
«Якимось дивом на нас вийшла мала нашої знайомої. Каже — або ви приїжджаєте, або у вас забирають квартиру. Ми з дідом перелякались, але, дякую, допоміг син хазяйки кватири, яку ми орендували. Запропонував скинути фото документів нашій сторожисі, — пригадує Людмила. — А ще треба було запропонувати грошей „владі“ міста. Так і зробили».
До окупаційної адміністрації зголосилась піти доглядачка квартири — літня жінка з інвалідністю. Як цитує її слова співрозмовниця: «Проблема передачі квартири в маневровий фонд вирішилась за хвилини».
«Тьотя Валя (ім'я змінено) прийшла в „мерію“, показала фото документів на квартиру і мого паспорту, їх перефотографували на телефон якісь „чиновники“, взяли письмову розписку, що квартира має хазяїв, в якийсь перелік переписали номер мого паспорту з фото і відпустили її, — каже жінка. — Попросили лише „на підтримку республіки“. Тьотя Валя дала 200 рублів.»
Жінка усвідомлює, що тепер фігурує в реєстрації «лнр» і може сплисти там будь-якого моменту. Проте спокійна за нажиту нерухомість — окупаційна влада «пообіцяла», що квартиру до маневрового фонду не відправлятимуть.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!