Ситуація у прифронтових зонах Донецької області критично важка. Росіяни щодня б’ють по цивільних, руйнуючи цілі міста та селища. Попри небезпеку волонтери та рятувальники намагаються евакуйовувати людей та тварин, аби вивезти їх подалі з цього пекла.
Попри небезпеку не всі люди одразу погоджуються на евакуацію, однак рятувальники вмовляють їх виїжджати до безпечніших територій, бо в Торецьку крім смерті їх більше нічого не чекає.
«Треба їхати рятувати своє життя. За, що тут триматися. А там буде догляд, медична допомога, тут же ж нічого не лишилося вже», — пояснюють рятувальники ДСНС місцевим людям.
Паралельно евакуація триває із Часів Яру. Там лишається близько 600 осіб, які до останнього не хочуть їхати з міста. Однак є ті, хто виявляє бажання жити й хоче виїхати.
«Тут все розбито. Ось носимо речі, будемо вивозити людей за два рази, спочатку жінку із двома собаками», — розповідає волонтер Богдан Зуяков.
Їм вдалося вивезти дві людини, дві собаки та двох котів.
Разом з цим з небезпечних зон евакуюють і тварин, яких покинули їх господарі. Якщо люди вперто можуть відмовитися від цього, то чотирилапих вмовляти не доводиться.
Зокрема евакуацією тварин займаються зооволонтери «12 Вартових». Вони під обстрілами рятують від найменших до найбільших тварин, які лишають сам на сам з війною, без їжі та води.
Крім евакуації, у прифронтову зону доставляють гуманітарну допомогу, тим хто лишається й на відріз не хоче їхати. Зокрема цим також займаються й поліцейські «Білі янголи».
Так нещодавно вони побували у селі Ставки, яке ще у 2022 році пережило російську окупацію, а зараз біля нього точаться бої. З понад 800 осіб, що мешкали тут до війни, лишилось 66. Виживання людей повністю залежить від гуманітарної допомоги, але вони все одно відмовляюяться від евакуації.
Через близькість фронту, заїжджати у Ставки — украй складно. Але поліцейським вдалося доставити 66 продуктових наборів для кожного мешканця.
Нині населення зі страхом і гнівом згадує окупантів.
«Було страшно, все розбили, повиносили з хат усе, хазяйнували. Мою вичистили повністю. Ми повернулися — а в будинку немає навіть ні ложок, ні виделок», — каже місцева жителька.
Сьогодні лінія фронту проходить десь за 10 кілометрів від Ставків, тож вибухи тут не стихають. У кожний приїзд «Білі янголи», як і всі волонтери та рятувальники, переконують людей евакуюватись до більш безпечних місць.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!