Поліція розслідує схему розкрадання коштів при перевезеннях через лінію зіткнення з ОРДЛО / фото: Держприкордонслужба
Поліція розслідує привласнення коштів КП «Автотранспортне підприємство» Донецької облради (місто Селидове) під час перевезення пасажирів, які перетинають лінію зіткнення у межах Донецької області у той чи інший бік. Про це свідчить ухвала Жовтневого райсуду Маріуполя від 23 квітня, передають «Наші гроші».
Слідчі встановили, що у 2019 році службові особи КП «Автотранспортне підприємство» («АТП») за попередньою змовою з іншими особами, які не є його працівниками, залучили низку фізичних осіб-підприємців та організували злочинну схему привласнення коштів КП «АТП».
В ухвалі йдеться, що перевезення пасажирів, які мають намір перетнути лінію зіткнення у межах Донецької області, перевізники здійснюють на підставі відповідних договорів «Про здійснення нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом», укладених з КП «АТП». Такі послуги нерегулярних перевезень фінансуються з обласного бюджету.
Водночас, на підставі укладених з «АТП» угод, ФОПи, залучені до злочинної діяльності, виконують обумовлені посередницькі операції за низкою маршрутів перевезень:
— організація груп пасажирів до перевезення;
— посадка осіб з організованої групи пасажирів в автобуси перевізника, визначеного КП «АТП»;
— видача посадкових талонів особам, які мають намір перетнути лінію зіткнення у межах Донецької області у той чи інший бік, та які посвідчують їх участь в організованій групі пасажирів за маршрутом слідування автобусів перевізника, визначених КП «АТП»;
— складання списків пасажирів, які прямують за маршрутом та надання їх водію транспортного засобу, який здійснює перевезення організованої групи пасажирів;
— дослідження попиту на перевезення осіб, які прямують за маршрутом регулярних спеціальних перевезень.
За виконання посередницьких послуг агент (ФОП) отримує від пасажирів, які входять до складу групи, плату, встановлену КП «АТП», а кошти, отримані агентом в межах такої діяльності, є власністю комунального підприємства. Відповідно, кошти, отримані від пасажирів під час виконання посередницьких операцій, агенти повинні перераховувати КП «АТП».
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині затримали прикордонників, які вимагали гроші за перетин КПВВ
Внаслідок узгодженого внесення завідомо недостовірних відомостей до актів приймання-передачі наданих послуг, такі кошти за формування груп пасажирів до перевезення умисно не зараховуються в повному обсязі на розрахунковий рахунок КП «АТП» та згодом привласнюються учасниками групи в залежності від ролі в злочинній діяльності.
Згідно з висновками судової експертизи, різниця між цифровими даними, визначеними в актах приймання передачі послуг за агентськими угодами від 10.02.2020, та цифровими даними, визначеними у копіях «Рейсових листів» та копіях «Звітів контролера», в яких визначені підписи про «кількість сформованих груп та здійсненні посадки груп пасажирів в автобуси перевізника», по 9 ФОПам, за період
Тобто, лише за період
Слідчі встановили, що одним з учасників злочинної групи є директор КП «Автотранспортне підприємство». Керівник укладав агентські угоди з ФОП, підписував акти приймання послуг за агентськими угодами, здійснював низку організаційно-розпорядчих функцій на підприємстві, які полягають у створенні умов для заволодіння коштами підприємства.
Суд арештував майно, вилучене при проведенні обшуку у директора «АТП»: папки, накопичувачі з документами «АТП», які містять документацію з кадрових питань, вхідну та вихідну кореспонденцію; договори; особисту картку директора як працівника КП «АТП», ноутбук, телефон.
Журналісти зазначають, що з лютого 2019 по кінець квітня 2020 року директором КП «Автотранспортне підприємство» Донецької обласної ради була Світлана Шукіна, з кінця квітня в.о. керівника комунального підприємства є Вадим Катагонський.