Фото з відкритих джерел
Всього на Донеччині договори з Нацслужбою здоров’я України має 41 заклад первинної медичної допомоги комунальної і приватної власності. З лікарями цих медзакладів підписали декларації 1,32 млн жителів області. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
На Луганщині оплати за послуги первинної медичної допомоги отримують 20 закладів, де своїх лікарів обрали вже понад 455 тисяч українців.
«Як і по всій країні, результати першого року трансформації первинної медичної допомоги в обох областях від закладу до закладу відрізняються. Там, де медики і місцева влада скористалися можливостями змін — величезний прогрес, там, де ні — результати більш скромні», — говорить генеральний директор Директорату медичних послуг МОЗ України Оксана Сухорукова.
Під час візиту багато уваги приділяли спеціалізованим медичним закладам, адже вони зараз мають активно готуватися до змін, які розпочнуться у 2020 році. Нагадаємо, щоб отримувати фінансування з Державного бюджету у 2020 році, медичні заклади мають підписати договір з Національною службою здоров’я. Серед ключових умов: автономізація (перетворення на комунальне некомерційне підприємство), оснащення комп’ютерами для роботи з електронною системою охорони здоров’я тощо.
У Луганській області автономізація поки триває повільно: тільки 15% спеціалізованих медичних закладів вже стали комунальними некомерційними підприємствами (КНП), ще 18% знаходяться у процесі, велика частина — 67% медичних закладів ще не почали перетворення на КНП. У Донецькій області ситуація краща: автономізовано 38% спеціалізованих медичних закладів, у процесі перетворення КНП — 39% медзакладів, не почали процес — 23%.