Ситуація у районі Великої Новосілки останні тижні була дуже динамічною. Бої там були найжорстокіші, а втрати окупантів уже перевищили втрати під час Другої світової.
Фото: 32 окрема механізована бригада
Після захоплення Великої Новосілки росіяни мають кілька варіантів для просування, з яких можна дізнатися їхні плани для подальшого наступу на весну-літо. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
«Велика Новосілка розташована поруч із кількома річками, що, ймовірно, ускладнить і ускладнить подальше тактичне просування росії в цьому районі. Тактичні особливості рельєфу, ймовірно, ускладнять здатність російських військ використовувати захоплення Великої Новосілки для досягнення оперативно значущих успіхів на заході Донецької області», — вважають аналітики.
При цьому, зазначають в ISW, є кілька варіантів того, як можуть діяти росіяни після захоплення населеного пункту.
1 варіант. Російське військове командування може вирішити зберегти підрозділи в західній частині Донецької області та продовжити наступ у напрямку адміністративного кордону Донецької та Дніпропетровської областей. Це рішення означатиме, що російські військові віддають пріоритет просуванню до адміністративного кордону якнайшвидше порівняно з іншими напрямками наступу в Донецькій області або інших прифронтових районах.
2 варіант. Російське військове командування може також зберегти деякі підрозділи в районі Великої Новосілки, щоб продовжити обмежені атаки та сковувати українські сили в цьому районі, але передислокувати більшу частину сил в інший прифронтовий район:
«Російські війська наразі посилюють наступальні операції на Куп’янському, Боровому, Часів Ярському, Торецькому і Покровському напрямках і продовжують роботу з ліквідації залишків українських виступів на Курахівському напрямку і в Курській області», — зауважують аналітики.
3 варіант. Українські чиновники також нещодавно попередили, що російські війська можуть також відновити проведення інтенсивних бойових дій у Запорізькій області у 2025 році.
«Таким чином, російське військове командування може перекинути війська на будь-який із цих напрямків, і це стане індикатором пріоритетних напрямків дій російського військового командування на весну і літо 2025 року», — підсумовують аналітики.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!