Без житла лишилися сотні людей. Деякі покровчани втратили не лише нерухомість і гроші, а й увесь одяг разом із документами — за добу для них вдалося зібрати 22 тисячі гривень від небайдужих.
Фото: ДСНС Донецької області
Волонтерка із Покровська Вікторія Черногор розповідає журналістам «Вчасно», що відразу після ракетного удару найголовнішою потребою були квартири або місця, де можуть жити люди. Другим найбільш важливим запитом стала медична допомога — люди їхали в медзаклади не лише на каретах «швидких», а й на власних авто.
Другого дня після двох прильотів люди почали масово шукати будівельні матеріали (аби хоча б забити дошками вибиті вікна) та постільну білизну, щоб мати змогу переночувати, і медикаменти (кровоспинні медикаменти, заспокійливі, бинти тощо). Парамедики, які були присутні на місці, використали всі свої запаси на 90% і більше. Психологічна допомога ж була актуальною у всі дні - і затребувана навіть сьогодні.
«Мені люди увесь день пишуть і телефонують з проханням знайти квартиру, де можна було б ночувати. Шукають навіть пусті, з «голими стінами», тому що всі варіанти, які їм пропонують люди — за гроші. А в них зараз немає фінансової можливості винаймати житло. Доводиться серед волонтерів шукати когось, хто може допомогти з цим питанням, поки в їхніх квартирах вставляють вікна чи розбирають завали.
Крім того, величезний запит ми отримали від центральної лікарні - там понад тисяча позицій. Ми думали, що медзаклади забезпечені щонайменше гуманітаркою, але ЦРЛ має запит такого розміру, який ми не отримували навіть від госпіталів за увесь цей час", — розповідає Вікторія.
Волонтерка додає: багато сімей втратили своїх єдиних годувальників — тих чоловіків, які загинули під час ракетного обстрілу. Через це діти лишаються без грошей, тому великий збір організували зокрема й задля них — щоб розподілити гроші між усіма, хто потребує фінансової допомоги.
«Зібрана фінансова допомога буде розподілена рівномірно між усіма, хто її потребує: хто втратив годувальника, у кого було пошкоджене житло, хто потребує іншої допомоги тощо», — розповідає Вікторія Черногор.
Нині на місці трагедії працює комісія, яка збирає дані по постраждалих будинках. Але волонтерка зауважує, що той будинок, у який стався приліт, постраждав надзвичайно сильно. Більшість квартир обвалилися — всередині попадало бетонне перекриття. Усього ж, за попередніми підрахунками, постраждали понад 1000 квартир.
Фото: ДСНС Донецької області
За інформацією пресслужби ДСНС, з місця обстрілу вже вивезли понад 63 тонни будівельного сміття.
«Люди мають готуватися до того, що у квартири найближчим часом не вдасться повернутися. Але ми працюємо над тим, щоб або облаштувати квартири потерпілих, де можливо, або знайти людям тимчасове житло, якщо їм немає де жити. Але постраждали 11 будинків, дуже сильно — 2−3. Конкретних цифр у нас іще немає, але за нашими підрахунками постраждали доволі серйозно понад тисяча квартир. Ми не чекатимемо тієї допомоги, яка має бути надана, бо час іде — і він важливий. Тому ми почнемо допомагати вже зараз, забезпечувати можливими будматеріалами тощо.
Щодо фінансової допомоги, яку отримають покровчани від МВА — вона маленька. Учора на місці вибуху працювали якісь підприємці, які пропонували людям за гроші вставити два вікна й двері за 20 тисяч гривень. Це дуже дорого. І коли місцева влада видасть людям по 80 тисяч гривень — то ми розуміємо, що цього вистачить на те, щоб вставити вікна у квартирі", — каже Вікторія.
Волонтерка зауважує: на сьогодні найбільш затребуваними для потерпілих є будматеріали, засоби гігієни, медпрепарати (заспокійливі) та їжа тривалого зберігання (сухпайки), оскільки у людей здебільшого немає електроенергії та газу.
Допомогу у вигляді товарів волонтерам, які працюють на місці прильотів, можна надіслати «Новою поштою».
Контактні телефони: Володимир Мороховець (+380 95 606 89 01) та Анна Внукова (+380 95 891 22 59).
Також за допомогою покровчани можуть звертатися до Вікторії Черногор (+380 73 818 36 62).
Банка для збору допомоги потерпілим — https://send.monobank.ua/jar/9symbuYJS1.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!