у лікарні Світлодарська склалася критична ситуація через коронавірус / Фото: Євген Каплін
Керівник гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін спільно з народними депутатами України Неллі Яковлєвою та Василем Моканом, представником уповноваженого Верховної Ради України в Донецькій і Луганській областях Павлом Лисянським і керівником Східної Правозахисної Групи Вірою Ястребовою відвідали Світлодарську міську лікарню. Про це розповів «Вчасно» глава «Проліски» Євген Каплін.
За його словами, це одна з 11 прифронтових лікарень, розташованих у 20-ти кілометровій зоні від лінії розмежування.
«На цей час в стаціонарі проходять лікування 68 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19 і пневмоніями з ознаками COVID-19, — стверджує Євген Каплін. — Всі пацієнти середньо тяжкі та важкі».
Волонтер заявив, що безкоштовний ПЛР-тест робиться до трьох тижнів. За цей час людина може одужати, померти від вірусу, заразити до 1000 осіб, відвідуючи громадські місця без маски.
Також керівництву лікарні довелося переобладнати два своїх відділення під приймання хворих з COVID через те, що інфекційне відділення було зруйновано під час обстрілів у 2015 році та досі не відновлено.
«Більш того, в такий непростий для прифронтової лікарні час медперсонал не може отримати обіцяний від НСЗУ „ковідний пакет“ за роботу з хворими на коронавірус — надбавку до зарплати в 300%, — говорить Євген Каплін. — Це склалося тому, що замість чотирьох штатних одиниць анестезіологів тут працюють всього два. Ще два — інтерн і військовий лікар, проте вони не є штатними співробітниками. У нинішніх умовах медсестри продовжують обслуговувати хворих з зарплатою близько 5000 гривень на місяць, падаючи з ніг від роботи».
Також волонтер розповів, що зі Світлодарську транспортувати важких пацієнтів в медустанови райцентру та інших населених пунктів досить проблематично через погане дорожнє покриття, а також реконструкцію моста на трасі. Дорога від Світлодарська до Бахмута зараз займає близько години. На думку Євгена Капліна, довезти швидкою важкого хворого в найближчу лікарню в Бахмут практично нереально, а застосовувати санавіацію неможливо через близькість лінії розмежування.
Гуманітарна місія закликає уряд, НСЗУ і МОЗ втрутитися. По-перше, переглянути умови «ковідного пакету», щоб медики, які доглядають за хворими коронавірусною інфекцією в прифронтовому місті, мали право на доплату до зарплати. По-друге, розв'язувати питання з ПЛР-тестами, щоб дослідження робилися в найкоротші терміни, що дозволить коригувати лікування пацієнтів з COVID-19 на ранніх термінах, а також своєчасно обмежувати їх контакти з іншими людьми.