Правила безпеки в окупації: як українцям на ТОТ правильно «чистити» телефон

Українцям, які проживають на тимчасово зайнятих територіях, варто посилено дбати про власну безпеку, а особливо, якщо вони чинять спротив окупації.

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Нині гаджети є не просто засобом комунікації, а ще й своєрідною зброєю для українців на тимчасово окупованих територіях, відтак пристрої треба регулярно "чистити". Центр національного спротиву розповідає, як робити це правильно.

Скинути систему

Спосіб скидання системи до заводських налаштувань зазвичай застосовують в останню чергу. Це дозволяє видалити усі дані та файли з гаджета без можливості відновити їх.

Однак, якщо ви вдаєтесь до такого способу, пам'ятайте, що цілком пустий телефон викличе підозри у окупантів. Відтак, побутові переписки, особисті фото будуть доводити, що ви безпечна цивільна особа.

Видалити вручну

Файли, які можуть свідчити про ваш спротив можна видалити вручну. Однак, в такому випадку варто не забути про те, що у "кошику" файли ще зберігаються протягом 30 днів.

Для додаткової безпеки у такому випадку краще скористатися шредерами – програмами, які безповоротно знищують файли.

Встановити можна програми додатків Bitdefender чи будь-які інші.

Окрім того, пам'ятайте про "прозорість" ваших соцмереж. Видаляйте історію пошуків.

Зокрема, Центр протидії дезінформації попереджає, що у разі примусової депортації варто очистити книгу контактів, аби уникнути шантажу та фейкових розсилок рідним.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev