Колектив учителів Краматорської загальноосвітньої школи № 8 взяв участь у конкурсі проектів від International LUMA StarT Education Award 2019 (Фінляндія) у номінації «Найкраща вчительска практика», повідомляє ІА «Вчасно».
Авторка і координаторка проекту проекту «АR — мандри та дослідження веж» Олена Ковальова, розповіла, що проект був високо оцінений міжнародним журі.
«Головним у проекті було зацікавити дітей. Вони побачили світові вежі за допомогою додатку доповненої реальності — прямо на парті вони підіймалися, крутилися. Після цього ми запропонували вивчити їх на різних предметах, поєднати теорію з практикою, адже саме це складає сутність STEM-підходу», — розповіла Олена Ковальова, координаторка проекту.
На урок української мови школярі підготували повідомлення у формі діалогу в створених командах про кожну з веж — Ейфелеву, Бурдж Халіфа, Ліппо-центр, та вежі Петронас. На математиці зробили діаграми, на інформатиці вивчали технологію доповненої реальності, створили презентації. Також кожен зміг власноруч створити вежу з паперу — це були творчі проекти учнів. Участь у проекті взяли і діти з особливими потребами, які разом з іншими виконували завдання і презентували свої роботи.
«Цей проект ще більше об’єднав дітей і мотивував їх до вивчення теми, їх не змушував ніхто, їм самим було цікаво. Зросла швидкість роботи у класі, усе відбувалося дуже продуктивно. За таким підходом майбутнє», — сказала класна керівниця 6 класу Оксана Галузинська.
Cвої напрацювання педагоги презентували у відеоролику організаторам конкурсу. Проект з Краматорська увійшов до десятки кращих, які комісія відібрала у Фінляндії за результатами відкритого голосування. Загалом участь у конкурсі взяли 250 учасників з двадцяти країн світу.
«У Європі STEM-освіта є дуже популярною, європейці давно усвідомили, що важлива не кількість знань, а їхнє практичне застосування, тому STEM-рух зараз набирає таку популярність у всьому світі , — вважає Олена Ковальова. — радію, що поступово це приходить і в українську школу».
Незабаром свій досвід з проектної діяльності Олена Ковальова презентуватиме колегам на конференції mini EdCamp у Донбаському державному педагогічному університеті (м.Слов'янськ). А на початку червня учасники проекту запрошені на освітній симпозіум і (збираються на) гала-вечір переможців до Фінляндії, де зможуть подивитися, як STEM-підхід впроваджується у європейських школах, та обмінятися досвідом.