Прикрив побратимів, ціною власного життя: у боях за Луганщину загинув офіцер Роман Русник

Військовослужбовець 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, старший лейтенант Роман Русник загинув, захищаючи Луганщину від російських загарбників.

У боях за Луганщину загинув Роман Русник/фото з соцмереж

23-річний офіцер Роман Русник під час одного з боїв на Луганщині ліквідував ворожу диверсійно-розвідувальну групу, потім — цілий взвод росіян. Побратимам наказав відступити, прикривши їх, але ціною власного життя, розповідає Український ветеранський фонд.

Роман був командиром роти вогневої підтримки. Здібний офіцер, який блискуче навчався, закінчивши академію з відзнакою.

З повномасштабним вторгненням рф разом з підрозділом обороняв околиці Кремінної на Луганщині.

9 березня помітив біля українських позицій диверсійно-розвідувальну групу росіян. Роман на чолі одного відділення вирушив на завдання і знищив ворога вогнем зі стрілецької зброї.

Після цього сам залишився на позиції для подальшої розвідки.

"Росіяни відправили на місце бою цілий взвод — наші бійці зустріли його вогнем, завдавши ворогу значних втрат. Однак оскільки сили були надто нерівними, Роман Русник наказав відділенню відступити, а сам залишився прикрити товаришів вогнем", — розповіли про цей бій у 128-ій бригаді.

Бійці відділення зв’язалися із бронегрупою, яка вийшла на підмогу і знешкодила росіян. Частина військових росармії втекла, але в результаті бою старший лейтенант Русник загинув.

Указом Президента України військовому посмертно присвоїли звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка”.

14 березня офіцера поховали в рідному Закарпатті.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev