На Торецькому напрямку активно працює ворожа артилерія, бійці фіксували бомбардування КАБами та атаки дронами, зокрема на оптичному волокні, що на сьогодні є однією з найбільших проблем для ЗСУ.
Фото 38 окремої бригади морської піхоти
На сьогодні ворог ні на день не припиняє штурмувати Торецький напрямок фронту. Особливо важко поблизу села Озерянівка. На позиції бригади намагаються зайти невеликі штурмові групи — кожна складається з двох або трьох піхотинців. Атаки ретельно готують, повідомив пресофіцер 28 механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу Євген Алхімов. За його словами, на полі бою активно діють російські «верблюди».
«Вони на собі не несуть зброї, але несуть боєкомплект, припаси. Якомога далі їх заносять і роблять закладку для майбутніх штурмових груп. Ще в росіян є „нишпорки“ — для інших робіт, зокрема „гібридів“ саперів і розвідників», — каже Алхімов.
За словами пресофіцера, єдине їхнє завдання — у цивільному одязі ходити містом, виявляти вогневі спостережні пости ЗСУ або мінування місцевості.
«Був випадок, коли людина з мішком ходила, діставала протитанкові міни й мінувала дорогу», — пригадує військовослужбовець.
Разом з тим на Покровському напрямку ситуація залишається напруженою: ворог посилює атаки, зокрема, застосовуючи керовані авіаційні бомби (КАБи). Що стосується авіації ворога, то останнім часом російська авіація стала більш активною порівняно з груднем минулого року. Речниця 38 окремої бригади морської піхоти молодша лейтенантка Олена Солонина також зауважує, що на цій ділянці фронту російські війська використовують свою техніку здебільшого для підвезення піхоти до передових позицій. Безпосередньо в наступі техніка використовується рідко.
«Їхні броньовані машини виконують роль таксі для доставки піхоти ближче до наших позицій. Крім того, ворог застосовує квадроцикли, багі, „джихадмобілі“ та мотоцикли», — пояснює пресофіцерка 38 бригади.
Зауважимо, що російські війська посилюють наступ на Покровському напрямку, перекидаючи додаткові підрозділи з інших ділянок фронту. Щоденні втрати окупантів у цьому районі становлять до 300 осіб, противник уникає використання бронетехніки. Про це повідомив офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.
«Ворог ломає зуби об нашу оборону. Знаємо точно, що перекидають підрозділи з інших напрямків. Оця кисть в горлі - місто Покровськ — залишається для Путіна мрією. У планах здавати Покровськ, попри близькість ворога, у нас немає. Але характер дій противника і його бажання видно з того, яка кількість ворога „лягає“ тут. Усі посадки, усі підвали, які тільки можна, всіяні трупами росіян. Щодня — не менше двохсот кожної доби, триста. Десь до таких цифр доходить кожної доби», — зауважує військовий.
Сергій Цехоцький також додає, що, за спостереженнями ЗСУ, окупанти на техніці пересуваються переважно вночі або в туман. Часто — на автівках «Нива» чи «Жигулі».
Також керівник військових програм безпеки Центру глобалістики «Стратегія XXI» Павло Лакійчук каже, що перед російськими окупантами стоїть завдання — перерізати логістику українських сил на лінії Павлоград — Покровськ — Костянтинівка.
«Де це вони зроблять? Їм все одно. Де вони насамперед зможуть — там і будуть рвати. Або на вході, грубо кажучи, у Покровськ з боку Дніпропетровської області, або на виході з Покровська — на Воздвиженці, у напрямку на Мирноград. Або, якщо ні те, ні інше не виходить, то міськими боями безпосередньо в самому Покровську. Усі три напрямки зараз залишаються ключовими. Разом з тим слід віддати належне: впродовж останніх 10 днів серйозних успіхів, попри перевагу в силах і техніці, росіяни не мають. Але просування триває на всіх трьох напружених напрямках», — зауважує експерт.
Фото: 38 окрема бригада морської піхоти
Загальна чисельність втрат противника на Покровському напрямку втрачає вбитими та пораненими близько 700−800 військовослужбовців. Це більше третини всіх втрат, які мають по всій багатокілометровій лінії фронту. Покровськ — це м’ясорубка російської окупаційної армії. Російські генерали не рахуються з втратами.
«На сьогодні у росіян проглядається близько трьох бригад оперативних резервів на цьому напрямку. І питання полягає в наступному. Або ворог настільки сточить свої сили, що ці бригади доведеться їм вкидати на заміну підрозділів, які знаходяться безпосередньо на лінії фронту, або якщо у нього все вдасться, то ці бригади будуть призначені для розвитку успіху операції. Ось цього не можна в жодному разі допустити», — каже експерт.
Натомість Микола Маломуж, генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005−2010 роках, зауважує: росіяни намагаються обходити місто з різних боків. Великі резерви знімаються з півдня і кидаються на Покровський напрямок. Ніхто з уражених, але живих окупантів не може потрапити до шпиталю, якщо легко або середньо поранений. Усіх кидають у бій, «на забій». Крім того, їх підпирають загородзагони, щоб ніхто не відступив.
«Путін поставив політичне завдання — захопити Покровськ до інавгурації Трампа. Але нічого не вийшло. Другий складник — вони припускають, що захопивши Покровськ і весь цей сектор, вони розгорнуть наступальну операцію далі на Краматорськ, на Костянтинівку з іншого сектору, Часового Яру, і на Слов’янськ, тобто захоплять усю Донецьку область. Це вже більш стратегічне завдання, воно давно стоїть у Путіна, він його назвав як завершення „першого етапу спецоперації“, хоча це один з етапів агресивної широкомасштабної війни. Це не вдається, тому стратегія захоплення цього краю практично провалилася», — каже військовий оглядач.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!