У захопленому місті автостанція та автобуси — єдиний варіант сполучення Маріуполя з іншими містами. Однак стан АС та місцевості навколо відлякує навіть місцевих мешканців, а не лише приїжджих.
В окупованих населених пунктах Донеччини росія з усіх сил намагається імітувати якусь подобу покращення. Зокрема, Маріуполь, який вони самі розбомбили, вирішили сполучити з іншими захопленими населеними пунктами, створивши так звані «туристичні» маршрути. Як повідомляли у пропагандистських телеграм-каналах, до 2028 року привладні росіяни хочуть затвердити «Стратегію просторового планування рф».
У фантазіях окупантів — об'єднати Приазов’я за рахунок підвищення транспортної «зв'язаності» з Кримом, Севастополем та найближчими регіонами. Цим хочуть і підвищити туристично-рекреаційну «цікавість» росіян до Маріуполя. Можливо, аби ще більш активно почати продавати дешеві (для росіян) квартири біля моря. Щоправда, як саме це будуть реалізовувати, якими силами та потужностями — невідомо. Оскільки локальні та міжобласні автобуси вже розвалюються просто на дорозі, обсипаючись побілкою та шматками даху на голови пасажирів.
«Якщо до нас ще чимось доїдуть, то будуть милуватися мазутними плямами у морі, які вже доходять до міста. Тоді всі туристи як повалять до нас…» — віщують маріупольці.
Однак навіть якщо фантазії росіян дивом справдяться, то окрім автобусів людей очікує здивування ще на під'їзді до Маріуполя. Бо автостанція, на яку приїжджає транспорт, «смердить і лякає» — за словами мешканців.
«Хотілося б звернути увагу на автостанцію № 2. На автостанції туалет відсутній, зате поруч із касами продажу квитків тече каналізація. Стоїть сморід, не кажучи вже про те, що обкладено (гі*ном — ред.) всі кущі. Сюди ж виносять сміття з найближчих магазинів, утворилося стихійне звалище, яке не вивозиться. І це — обличчя міста, до якого прибувають люди з регіонів російської федерації», — обурюються маріупольці в місцевому телеграм-каналі.
Також люди зауважують, що АС № 2 — місце, де навіть пройти по території досить складно.
«Бруд і сморід на АС № 2, де ходять міжміські та міжреспубліканські рейси. Зате пішохідний перехід загородили іпотечною будкою і стоянкою», — коментують маріупольці.
Люди також жартують, що автовокзал — перше, що їм вкаже «правильний шлях». І найкраще, що вони зможуть зробити, приїхавши на нього — відразу ж поїхати назад. При цьому маріупольці кажуть, що до російського вторгнення автостанція була у значно кращому вигляді.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!