Фото "Народна Правда"
Свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Знехтування законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України викликала обурення українців. Відкат країни до авторитаризму, процвітання тотальної корупції, свавілля силовиків та репресії невдоволених владою змусили українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.
ЧИТАЙТЕ: 21 листопада патріоти Донеччини збираються разом, щоб відзначити День Гідності та Свободи
Відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна трьох місяців Євромайдану. Навесні 2014 року почалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
З нагоди цього Дня в усіх населених пунктах України відбуватимуться традиційні меморіальні заходи — молебні, покладання квітів, панахиди у церквах. Урочисті заходи відбудуться і у містах Донеччини та Луганщини.