У тимчасово окупованому Сєвєродонецьку триває так зване «голосування» за новий герб міста. Рашисти проводять його «в найбільш відвідуваних місцях» — в супермаркетах та на ринках.
Фото: окупаційна адміністрація
Попри те, що Сєвєродонецьк перебуває зараз у напівзруйнованому стані, тут немає ані води, ані світла, рашисти вирішили, що треба змінити місцевий герб. «Вибори» приурочили нібито до Дня міста, який відзначатимуть 28 травня, адже цьогоріч Сєвєродонецьк святкує 89 років зі свого дня заснування.
Для «нового» герба представили 4 варіанти. Зокрема, навіть місцеві «ждуни» пишуть, що оновлені версії символу міста виглядають наївно і так, ніби їх зробили у найпростішому графічному редакторі.
Очільник Луганської ОВА Артем Лисогор прокоментував заяву окупантів стосовно оновлення символіки та сказав, що такі «заходи» від рашистів не варті уваги та часу.
«Золотий сокіл, як символ волі - це справжній герб Сєвєродонецька. Є і буде. А те, що сьогодні влаштувала купка колаборантів по типу конкурса на новий герб, — сором перед засновниками міста: хіміками та будівниками. Напівжива російська курка, яка одну голову втратила під Білогорівкою. На іншу вже полюють українські захисники».
Варіанти герба від окупантів
Варіанти герба від окупантів
Нагадаємо, що на теперішньому українському гербі міста зображений щит, який символізує захист та розсудливість. Його перетинають три смуги: червона — символ урочистості, величі, гордості, хоробрості, синя — символом миру, слави, честі, вірності, щирості; жовта — символ достатку та поваги.
На синій частині є сапсан — сокіл, який мешкав на території міста, а навколо щита зображені колоски, які символізують природу та життя. Зокрема, на червоному тлі зображений підпис «Сєвєродонецьк», а на жовтому — цифри «1934», які означають дату заснування міста.
Теперішній герб Сєвєродонецька
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!