Старобільськ, Луганщина / фото: Ирина Мордовцева
Наразі ще не всі люди розуміють, під яким прапором вони сьогодні живуть.
На офіційному сайті поліції Луганської області 4 березня була оновлена контактна інформація щодо чергових частин територіальних підрозділів, серед них Старобільського підрозділу немає. Про те, що з міста зникла українська поліція, повідомляють і місцеві мешканці.
За словами мешканців Старобільська, містом вільно пересуваються російські військові, але поки у керівництві громади змін не відбулося. Голови громад Старобільського району намагаються вирішити питання щодо забезпечення життєдіяльності населених пунктів — забезпечення людей ліками, продуктами.
Кореспонденти місцевого видання «Телегазета Старобільська» перевірили наявність продуктів у магазинах — є хліб, крупи, м’ясо, молочка, печиво, побутова хімія.
Сьогодні зранку керівники громад вийшли в ефір через соцмережі. Розмовляють українською мовою, намагаються заспокоїти людей:
Голова Старобільської громади Яна Літвінова: «Серце крається дивитися на все те, що відбувається. За ці дні мене вже декілька разів поховали. Ходили чутки, що я змінила позицію. Це фейки. Я свою позицію висловила один раз і не зміню — ми знаходимося в українській Старобільській тергромаді». Далі:
Голова Шульгинської громади Наталя Петренко:
У Шульгинський громаді наразі вирішують гуманітарні питання завдяки підтримці Українського жіночого Фонду, Бюро гендерного бюджетування, ООН жінки та Асоціації міст України.
Днями унаслідок бойових дій російська армія розтрощила дитячий творчий центр у Шульгинці, голові громади не вдалося його врятувати. «Я їх просила, я їх благала залишити громаду. В нас мирна громада, в нас немає жодного війскового…», — казала Наталя Петренко.
Також під окупацією опинилася Чмирівська сільська територіальна громада.