«У 2014-му на Донбасі вдалося створити єдиний фронт тих, хто відстоював свою позицію», - Світлана Кашенець / скріншот трансляції
2014 рік та початок російської агресії на Донбасі стали для кожного часом вибору та особистої відповідальності.
Про це в ході виступу під час форуму нової доби «На кордонах» розповіла Світлана Кашенець, керівниця освітнього напрямку Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну» та менеджерка проєкту «Освітній марафон», в минулому — представниця Покровської міської ради, передає ІА «Вчасно».
«2014 рік для мене — це, перш за все, про вибір і відповідальність. Коли ти не очікуєш допомоги і коли розумієш, що потрібно щось робити, ти робиш усвідомлений і особистий вибір. Ти обираєш свій шлях і береш відповідальність на себе, — розповіла Світлана Кашенець. — І саме з такими ж людьми мене, на щастя, звела доля тоді — різними за професіями, національністю, віковими категоріями, але тоді ми створили таку потужну армію волонтерів, підприємців. І ми тоді таким єдиним фронтом відстоювали свою позицію і свої цінності».
Одним з ідентифікаторів «своїх» людей на початку війни Світлана Кашенець називає українську символіку: «Саме синьо-жовті кольори стали найріднішими. Те, що відрізняло — це ми, це наше місто. Таким синьо-жовтим Донбас, напевно, не був ніколи. Це були прапори, це були фарби. Малювала молодь, підприємці вивішували державні стяги».
За її словами, сьогодні громадянське суспільство на Донбасі почало переходити на більш професійний рівень: хтось зайнявся державною службою, дехто, навпаки, пішов з неї та почав роботу в громадському секторі, комусь вдалося відкрити свій бізнес.
На думку Світлани Кашенець, наразі головним постало питання об’єднання у масштабі всієї країни.
«Мій біль — це коли регіони, різні області почали себе ідентифікувати як це — „ми“, а це — „вони“. І, перш за все, нам потрібно об’єднати, зшивати Україну, потрібно спілкуватися і не робити акценти на окремих територіях. Те, що має об’єднувати — це спільні території, спільна культура, спільна діяльність, та, обов’язково, національна та громадянська ідентичність нас як українців. Зі спільним майбутнім та гідністю», — зазначила вона.
ЧИТАЙТЕ: «Росія прийшла на Донбас, щоб знищити і поселити страх», — переселенка Олена Стяжкіна
Зазначимо, форум нової доби «На кордонах» — перший у світі онлайн-форум громадянського суспільства в спеціально створеному гейміфікованому просторі. Учасниками форуму стали активні мешканці Донецької та Луганської областей, які впродовж двох днів брали участь у обговоренні речей загальнонаціонального значення, понять, які важливі кожному українцю.