Горлівський хімічний концерн "Стирол"
До початку війни на концерні «Стирол» працювали понад 4 тисячі людей, підприємство випускало аміак, аміачну селітру, полістирол, лізол, карбамід.
Бойовики намагалися запустити деякі цехи величезного підприємства та навіть заявляли, що їм вдалося налагодити випуск вітамінів та пластикового посуду. Але їм вдалося залучити лише декілька відсотків від реальних потужностей величезного хімічного гіганта.
Наприкінці минулого року окупаційна влада знов заявила про відновлення роботи «Стиролу», але тоді були розпочаті роботи у двох допоміжних цехах (всього на концерні таких цехів 26), та залучили до робіт лише 26 співробітників (до війни на концерні, нагадаємо, працювали 4 тисячі людей).
А з 9 основних виробництв, що спеціалізувалися на виробництві мінеральних добрив, не працює жодне.
Місцевий телеграм-канал «Вільнодумець» повідомив, що окупаційна влада постійно підіймає питання запуску «Стиролу», бо бажає отримати від РФ фінансування на це, але продукція хімічного концерну в Росії не потрібна, це зайвий конкурент російським виробникам.
При цьому для виробництва потрібно багато газу, який нині дуже дорогий. Але головне — невідомо, як продавати продукцію, якщо «ДНР» є невизнаною державою. Доведеться щось каламутити із сертифікатами походження продукції.
Тому на підприємстві поки що зростають лише борги перед робітниками за невиплаченою зарплатою. Працівникам заводу не виплачено за вересень-грудень 2018, липень-грудень 2019 року, січень-грудень 2020 року, січень-квітень, червень та вересень 2021 року. Тобто, загалом майже два з половиною роки.
Але представники «російського світу» не розгубилися і знайшли «мудре рішення» — списати обладнання та металоконструкції цеху сірчаної кислоти СК24, аміачного цеху, цеху виробництва полістиролів, цеху солей.
Придатне обладнання буде розпродане, а металоконструкції та застаріле обладнання нарізане на металолом. На отримані гроші працівникам буде виплачена заборгованість із заробітної плати.
Таким чином окупанти черговий раз підтвердили, що вони прийшли на Донбас не творити та будувати. Вони можуть лише захоплювати, грабувати та руйнувати.
Довідка: Хімзавод «Стирол» — підприємство українського олігарха Дмитра Фірташа. Довгий час завод був одним з найбільших в Європі виробників мінеральних добрив і поставляв на ринок до 3% світового експорту аміаку і інших хімічних речовин, сполук і виробів з них. Після російської окупації Донбасу і привласнення підприємства, «Стирол» призупинив свою роботу. У серпні 2018 року влада «ДНР» хвалилася, що запустила роботу заводу, однак потім роботи були припинені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
«Планомірно знищують наш регіон», — бойовики ОРДЛО зупинили фінансування «Стиролу»