Фільм «Да Вінчі» буде доступний у прокаті 19 вересня. Стрічка створена на основі інтерв'ю, архівних матеріалів та унікальної хроніки, яка взята з бодікамери GoPro, що була на шоломі у Да Вінчі.
Фільм «Да Вінчі» буде доступний у прокаті 19 вересня/ Скриншот із відео
В Україні анонсували офіційний трейлер документального фільму «Да Вінчі», який вийде на екрани кінотеатрів країни 19 вересня. Фільм присвячено пам’яті Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону «Вовки Да Вінчі».
Про вихід повнометражного документального фільму в прокат стало відомо на офіційній сторінці в Facebook. Режисером стрічки виступив Володимир Сидько.
Як зазначають творці фільму — ця стрічка розповідає про історію видатного українського воїна і борця за свободу Дмитра Коцюбайла, який пройшовши усі небезпеки революції на Майдані 18-річним юнаком й пішов на фронт захищати країну від росіян. За 9 років на війні Дмитро став легендарним командиром, який у своїй сміливості та самовідданості слугував прикладом для багатьох побратимів. Фільм має на меті не лише докладно розказати історію життя великого воїна, а й дослідити еволюцію його становлення, як патріота і захисника.
У цьому фільмі своїми спогадами про Да Вінчі поділилися його рідні, друзі й побратими, а саме мама Оксана Коцюбайло, сестра Мар’яна Коцюбайло, наречена та керівниця медичної служби «УЛЬФ» батальйону «Вовки Да Вінчі» Аліна Михайлова, Головнокомандувач Збройних сил України (2021—2024) Валерій Залужний, командир батальйону «Вовки Да Вінчі» Сергій Філімонов, та інші побратими, які пліч-о-пліч воювали спочатку в часи АТО, а потім і під час повномасштабного російського наступу.
Нагадаємо, що Дмитро Коцюбайло, як командир 1 ОШБ 67 ОМБр ДУК загинув 7 березня 2023 року поблизу Бахмута. Свій шлях Дмитро починав 18-річним бійцем 1 окремої штурмової роти Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». У 2016-му став командиром 1 ОШР ДУК «ПС».
До повномасштабного вторгнення Дмитро Коцюбайло брав участь в Антитерористичні операції та Операції об'єднаних сил.
За мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, у листопаді 2021 року Коцюбайло став першим добровольцем, якого відзначили званням Героя України. А влітку 2022-го Да Вінчі ставши військовослужбовцем ЗСУ, отримав своє первинне звання — молодший лейтенант.
Російське вторгнення Да Вінці та його підрозділ зустріли на Донбасі. У середині лютого Дмитро з побратимами воювали поблизу Щастя, потім на Криворізькому напрямку, Харківщині, Луганщині та Донеччині.
Бойовий шлях Дмитра закінчився біля Бахмута у березні 2023-го. За спогадами його заступника, капітана Юрія Капустяка, того трагічного дня коли Дмитро загинув, він о п’ятій ранку був на бойовій позиції батальйону, де його застав черговий російський обстріл.
«Він наказав бійцям сховатися в укритті, а сам чекав коло входу, аби переконатися, що всі в безпеці, — каже Юрій Капустяк. — Коли Да Вінчі вже збирався зайти в укриття, біля нього розірвалася мінометна міна, один з уламків влучив у шию. „Я — трьохсотий“, — встиг сказати Да Вінчі».
Комбату надали першу допомогу і повезли у стабпункт. До точки зустрічі з командою медичної евакуації пораненого Да Вінчі довіз його заступник. По дорозі до лікарні Краматорська Дмитра намагалися реанімувати. У шпиталі реанімацію продовжили, однак врятувати Да Вінчі не вдалося.
Вже 10 березня 2023 року на київському Майдані Незалежності зібралися тисячі військових та цивільних, які прийшли провести в останню путь лейтенанта, Героя України Дмитра Коцюбайла.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!