У Краматорську активісти незадоволені прозорістю місцевої влади
Краматорська міська рада у вимірюванні Індексу публічності у 2017 році участь брала вперше. Вона зайняла 9 сходинку з-поміж 24 муніципалітетів по всій Україні, набравши 67% із 100% можливих, передає ІА «Вчасно».
Перше місце з відкритості міст займає Івано-Франківськ набравши 78%, друге — Київ (73%), третє — Вінниця та Луцьк — 72%, найнижчі показники отримали Одеса та Полтава — 34%.
Загальний індекс публічності визначався за трьома показниками: прозорість, відкритість та підзвітність роботи міського голови, виконавчих органів та депутатського корпусу.
Краматорський міський голова Андрій Панков посів дванадцяту позицію у загальному рейтингу публічності міських голів, разом із мерами Рівного, Кропивницького та Житомира.
Виконавчі органи влади Краматорської міської ради отримали також 12 місце, а от робота депутатів оцінена на 76%, що відповідає третьому місцю у національному рейтингу депутатів міських рад.
Проте, громадські активісти з такими оцінками роботи Краматорської міської ради не задоволені. На їх думку про відкритість та прозору підзвітності діяльності органів та посадових осіб у місті говорити зарано.
«Ми частково подібні дослідження та моніторинги також робимо. Ми теж робимо купу запитів, брали участь у спонуканні влади, щодо публічного звітування перед містянами. Ми також готували петицію про порушення прав громадян, щодо річного звітування мера, — розповіла активістка ГО „Фонд розвитку громади“ Тетяна Рудь. — Тому, на мою думку, це оцінювання не зовсім відповідає дійсності з таких питань: звітування міського голови та доступ до публічної інформації. Маю надію, що в майбутньому переглянуть критерії оцінювання, і буде поставлена більш справедлива оцінка щодо публічності органів влади у нашому місті».
Представники влади дізнатися результати моніторингу не прийшли, хоча за словами аналітиків їм надсилали запрошення.
Також Громадська мережа ОПОРА виробила рекомендації щодо покращення рівня публічності для міського голови, виконавчих органів влади та депутатів, рекомендуючи оприлюднити декларації на веб-сайті міськради, запровадити практику звітування про свою роботу перед громадою та публікацією звітів на сайті та оприлюднювати інформацію про склад депутатських фракцій та його зміни.