У Краматорську встановлять пам’ятник Степану Чубенку — школяру, якого бойовики вбили за синьо-жовту стрічку
Краматорська міська рада ухвалила рішення про виділення 250 тисяч гривень задля встановлення у місті пам’ятника Степану Чубенку. Про це «Вчасно» розповіла депутатка міськради Ангеліна Шостак.
«Ще влітку 2020 року до мене та Сталіни Чубенко (мати Степана Чубенка, — ред.) звернулися з пропозицією щодо зйомок фільму „Мій прапор“, який розповідав нашу з чоловіком історію, коли ми постраждали за прапор у центрі Донецька, та історію Степана — школяра, який загинув за кольори українського стяга. І я зрозуміла, що пам’ять про Степана Чубенка має жити не лише у розповідях, а повинна бути увіковічена у пам’ятнику», — розповідає Ангеліна Шостак. Ідею депутатки підтримало керівництво міста.
Встановлений пам’ятний знак буде у Саду Бернацького поруч із футбольним полем. На ньому тренується футбольний клуб «Авангард», перший номер у команді якого назавжди закріплений за Степаном Чубенком.
З початку цього року над проєктом пам’ятника працював місцевий скульптор Ігор Нестеренко.
Планується, що незабаром він стане до роботи з облаштування монумента. Попередньо завершені роботи мають бути до жовтня.
ЧИТАЙТЕ: Футбольний клуб «Авангард» назавжди закріпив перший номер у команді за Степаном Чубенком
«Скульптор зустрічався з батьками Стьопи. У них було побажання, щоб пам’ятник був пов’язаний із футболом — тим, чим хлопець жив. Тому він буде зображений із м’ячем чи воротарською рукавичкою», — зазначає Ангеліна Шостак.
Нагадаємо, 16-річний Степан Чубенко навчався в Краматорській загальноосвітній школі № 12, захоплювався футболом. Був воротарем юнацької команди «Авангард» і прагнув стати професійним спортсменом.
У 2014 році Степан Чубенко брав участь в мітингах на підтримку цілісності України, які проводилися в Краматорську. Під час обстрілу він допомагав спускатися в притулок літнім людям. Ризикуючи життям, Степан зняв з міської площі прапор «ДНР».
У липні 2014 хлопець повертався з Києва до рідного Краматорська, проте в Донецьку його схопили бойовики так званої «ДНР». За однією з версій, терористи виявили у підлітка стрічку синьо-жовтого кольору і шарф футбольного клубу «Карпати». Степана вивезли в селище Горбачево-Михайлівка, де кілька днів жорстоко катували, а потім розстріляли.
Правоохоронці встановили імена вбивць підлітка — це бойовики Вадим Погодін, Юрій Москальов і Максим Сухомлинов. Восени 2018 року Дзержинський суд Донеччини заочно засудив усіх трьох до довічного ув'язнення. Наразі вбивці, ймовірно, ховаються на території Росії та окупованого Криму.
Посмертно Степану Чубенку було присвоєно звання Народного героя України, він був нагороджений Орденом Мужності.