У Маріуполі планують підняти ціну на водопостачання / Фото з відкритих джерел
Зараз мешканці Маріуполя платять за водопостачання 14,68 грн за кубометр води, і за водовідведення — 6,08 грн за кубометр. Чиновники мають намір підвищити вартість до 17,16 грн. — за водопостачання та до 8,41 грн за водовідведення. Ця інформація опублікована сайті Маріупольського міськводоканалу.
На громадських обговореннях представники міської влади та керівництво міськводоканалу говорили переважно про те, що підвищення тарифів пов'язане зі збільшенням обсягів води, яку закуповують у КП «Вода Донбасу», а також зі зростанням витрат на оплату електроенергії та оплату праці, повідомила ІА «Вчасно» голова громадської ради Маріуполя Лідія Муглі.
За словами Лідії Муглі, глава Маріупольського міськводоканалу Геннадій Ізюмов на слуханнях заявив, що підприємству вдалося знизити втрати води аж до 40−41%. При цьому ще три роки тому вони становили 60%.
«Втрати води — це ті потоки, які течуть по нашим вулицям, і за які ми платимо, — говорить Лідія Муглі. — Але якщо міськводоканал знизил ці втрати з 60% до 41%, то відповідно ми набагато менше закуповуємо воду у КП „Вода Донбасу“. Так чому міськводоканал заявляє, що збільшує ці закупівлі? Шулери, не інакше».
Лідія Муглі заявила, що голова міськводоканалу не зміг відповісти їй на це запитання.
Також активістка повідомила, що глава підприємства не зміг відповісти на питання про власну зарплату.
«У фінансовому плані міськводоканалу на 2018 рік відображена річна зарплата директора — 345 тисяч гривень, — розповіла Лідія Муглі. — Однак, у своїй декларації він вказав, що за рік отримав заробітну плату — 814 тисяч гривень. Чому за рік йому збільшили зарплату в 2,5 рази, а працівникам за все на 20%, Геннадій Ізюмов пояснити не зміг. Але ж ці гроші закладені в тариф, який ми сьогодні платимо. А потім вони нам розповідають, що водоканал збитковий».
Активістка заявила, що громадськість за результатами слухань визнала пропоновані чиновниками тарифи необґрунтованими. Це рішення було занесено в протокол, який буде переданий до Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.