До Ради від Донбасу пройшли троє новообраних нардепів-фігурантів антикорупційних розслідувань / колаж із фото з архіву ІА "Вчасно" та соцмереж
39 осіб, які або не працювали у Раді восьмого скликання, або взагалі не були народними депутатами, можуть бути замішані в корупційних схемах, повідомляє аналітичний портал «Слово і Діло».
Серед фігурантів-антикорупційних розслідувань і три народні депутати, обрані по мажоритарним округам Донбасу.
Так, Покровський міський голова Руслан Требушкін встиг стати фігурантом 4 антикорупційних розслідувань.
Дружківський міський голова Валерій Гнатенко фігурує у двох розслідуваннях.
ЧИТАЙТЕ: Обраний нардепом по 49 округу мер Дружківки є фігурантом справи про сепаратизм — СБУ
Обраний від Луганщини експомічник іншого депутата Верховної Ради Сергія Шахова Олександр Сухов є фігурантом одного розслідування.
Також зазначається, що абсолютний лідер за кількістю журналістських розслідувань проти нього (19) — п'ятий президент України Петро Порошенко.
Із 254 представників «Слуги народу», які пройшли до парламенту, 17 майбутніх депутатів фігурують в антикорупційних розслідуваннях журналістів. Ганна Бондар, яка пройшла за мажоритарним округом у Києві, фігурує в трьох: в справі про подачу підроблених документів на конкурс головного архітектора столиці; в декларації за 2014 рік не вказала автомобіль і нерухомість; можлива участь у корупційних схемах забудови Києва.
До двох схем можуть бути причетні Руслан Горбенко, Владислав Криклій та Остап Шипайло, інші — до однієї.
В «Опозиційній платформі — За життя» з тих майбутніх нардепів, які не були у восьмому скликанні, 10 є фігурантами розслідувань про корупцію. Наприклад, Віктора Медведчука журналісти підозрюють у використанні влади чи службового становища всупереч інтересам служби, а також у діяльності в умовах конфлікту інтересів. Ілля Кива, зокрема, міг не вжити заходів із протидії корупції, а Ренат Кузьмін — незаконно збудувати будинок у рекреаційній зоні Пущі-Водиці.
На Костянтина Бондарєва та Андрія Пузійчука від «Батьківщини» й Миколу Бабенка від «Біла Церква разом» є по одному журналістському розслідуванню. На Оксану Савчук від «Свободи» — 3.
До корупції можуть бути причетні й ще п’ять мажоритарників-самовисуванців, які не були в Раді минулого скликання: Анатолій Урбанський, Ігор Палиця, Сергій Мінько, Іван Чайківський та Геннадій Вацак.
Як повідомлялося раніше, до нової Верховної Ради з минулого скликання пройшли 53 фігуранти журналістських розслідувань. Таким чином, разом із новачками, усього до нової ВРУ потрапили 92 нардепи, замішані в корупційних схемах.