Ілюстративне фото з відкритих джерел
Пан Василь (ім'я змінено) декілька років тому був незаконно притягнутий до кримінальної відповідальності та опинився на лаві підсудних. Завдяки своїй принциповій позиції та професіоналізму правозахисників чоловік домігся в суді виправдувального вироку. Після цього він подав відповідний позов на співробітників правоохоронних органів та Державної казначейської служби України, в якому просив визнати дії останніх протиправними та відшкодувати йому моральну та матеріальну шкоду.
Процес був тривалим. Пан Василь пройшов усі судові інстанції, адже, попри те, що кожна інстанція задовольняла його вимоги, правоохоронці намагались оскаржити судові рішення. Остаточну крапку у цій справі поставив Верховний Суд України, який своїм рішенням присудив виплатити чоловіку певну суму моральної та матеріальної компенсації.
Чоловік звернувся до Торецької приймальні УГСПЛ, де правозахисники порадили йому спочатку написати клопотання до місцевого суду про видачу виконавчого листа. Саме цей документ є підставою для подальшого звернення до Державного казначейства України для виконання відповідного судового рішення. Отримавши виконавчий лист, пан Василь стикнувся з іншою проблемою. В ході телефонної розмови зі співробітниками управління Державної казначейської служби України у Донецькій області йому було повідомлено, що строк виконання рішення суду може затягнутись на декілька років, адже подібні рішення виконуються у порядку черговості їх надходження за умови попереднього затвердження у спеціальному документі бюджетної програми для забезпечення виконання виконавчих документів.
Представники УГСПЛ у м. Торецьк від імені пана Василя склали та направили звернення до Державної казначейської служби України. У даному зверненні правозахисники вказали посадовцям на приписи Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Згідно ст. 3 цього закону перерахування коштів стягувачу здійснюється у тримісячний строк з дня надходження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, необхідних для цього документів та відомостей.
Також ст. 5 цього закону визначено: якщо протягом трьох місяців Казначейство не перерахувало кошти, стягувачу виплачується компенсація у розмірі 3% річних від суми компенсації. Окрім того, відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників № 845 органи Казначейства вживають заходів до виконання виконавчих документів.
Через тиждень після направлення зазначеного звернення чоловік отримав повідомлення про перерахування відповідної суми коштів на свій картковий рахунок від Державного Казначейства України.
Зазначимо, що приймальня УГСПЛ у Торецьку вже понад п`яти років надає безоплатну первинну правову допомогу місцевим мешканцям.
«Девіз нашої приймальної — Борітеся — поборете! Тому як ми беремося навіть за найбезнадійніші справи, — розповідає керівник приймальні Володимир Єлець. — За роки роботи приймальні надано понад дві тисячі консультацій. На рахунку десятки справ, які вдалося виграти у суді. І важливо, що юридична допомога є абсолютно безоплатною».
Якщо ваші права були порушенні ви теж маєте змогу звернутись за безоплатною правовою допомогою до приймальні УГСПЛ у Торецьку за телефоном: 0507301055 (керівник приймальні Володимир); 0633731173 (юрист приймальні Євген).