Українці зможуть обміняти старі лампи на LED: як це зробити?

Принеси п’ять ламп розжарювання – отримай п’ять світлодіодних: українці зможуть отримати енергоощадні лампи на пошті. 

Фото: www.wsj.com

Українці матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп двох типів цоколю ламп Е27 та Е14. Проєкт запускає Міністерство економіки, Міністерство цифрової трансформації та Укрпошта. Фінансування програми відбуватиметься коштом Європейського Союзу.

Програма стартує наприкінці січня. Зокрема сам проєкт запустять у звичайному режимі по всій території України після того, як завершиться бета-тестування реєстрації на обмін ламп у застосунку Дія. 

У рамках бета-тестування вже можна подати заявку на обмін старих ламп на LED в Дії. 

Долучитися можуть громадяни України віком від 18 років за посиланням — https://t.me/diia_beta_bot?start=home. На етапі бета-тесту послуга буде доступна у Вінниці, Черкасах, Одесі та Львові.

Загалом обмін проходитиме у відділеннях Укрпошти поетапно у всіх регіонах. Перша партія з 15 мільйонів ламп надходитиме поступово впродовж декількох тижнів. Відтак, спочатку забезпечать обласні центри та великі міста, а до кінця лютого лампи доправлять вже до найменших сіл.

«Відтоді, як росія почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК «Укренерго» 40-60% енергії споживається домогосподарствами. Водночас за даними Міненерго України, приватні домогосподарства все ще використовують значну кількість ламп розжарювання», — повідомляють у Мінекономіки України.

Відтак, механізм обміну працюватиме таким чином:

— Для цього потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну. Механізм програми передбачає, що людина приносить п’ять ламп розжарювання у відділення Укрпошти та проводить там їх обмін на нові енергоощадні.

— Обмін буде відбуватись у два способи — з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.

— Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок Дія, то вона має прийти до відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін. 

— При оформлені заявки через застосунок Дія треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.

— За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ «Укрпошта», отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.

— Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється. 

— При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе.

— Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.

— Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev