Фото: Львівський академічний обласний театр ляльок у Фейсбуці
Цього року Львівський академічний обласний театр ляльок в рамках грантового проєкту запланував поїздку з виставами до Донецької і Луганської областей, однак ці плани артистів порушив пандемія коронавірусу та введений через це карантин, повідомляє «Вчасно».
Фото: Львівський академічний обласний театр ляльок у Фейсбуці«Ми зрозуміли, що в карантинний час не можемо поїхати у Донецьку та Луганську області, тому вирішили зробити записи вистав і показати їх людям. Навіть ширшій аудиторії, ніж ми могли б охопити, якби поїхали на Схід», — розповідає керівниця відділу промоції Львівського академічного театру ляльок Марія Михайлик.
Цільова аудиторія вистав — сім'ї з дітьми від 3-х років, учні молодших класів, а також вчителі і педагоги, митці, учасники креативних індустрій, театрів, театральних студій, яким цікавий обмін культурним досвідом. Для них львівські артисти записали чотири вистави, які спонукають замислитися про важливі речі.
Фото: Львівський академічний обласний театр ляльок у ФейсбуціНаприклад, екологічна вистава «Знайдена Лялька» про екосвідомість та сортування сміття, вистава-притча про свободу і гідність «Золоторогий Олень» за поезією Дмитра Павличка. Також у репертуарі театру — вистава «Шапочка. Червона», яка підіймає тему сексуального виховання дівчаток, та вистава «Дорога до Вифлеєму» про пошук себе та свого призначення у життя.
Опісля переглядів вистав організатори пропонують зустрітися онлайн на платформі Zoom, або у прямому включенні на YouTube, і разом з керівниками театру, промоції та акторами обговорити цікаві теми.
«Кожна вистава має свій цінний і класний зміст, і ми дуже раді, що діти готові це бачити і обговорювати. Проходять певні обговорення з психологами, з акторами», — каже Марія Михайлик.
Вона зазначає, що головна місія такого проєкту — культурно об’єднати жителів Сходу та Заходу України.
«Нам надзвичайно важлива ця об’єднувальна історія проєкту. Взагалі весь сенс проєкту — саме об’єднувальна функція культури, тому що культура — це найкращий інструмент, який допомагає порозумітися людям з різних регіонів», — підкреслює Марія Михайлик.
Фото: konstlib.netЗ Донецької області до перегляду вистав долучилося вже понад 250 глядачів, з Луганської — 180. А Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека взагалі влаштувала для своїх маленьких відвідувачів перегляд карпатської легенди «Золоторогий Олень». За словами Марії Михайлик, люди завжди дуже позитивно відгукуються щодо вистав, адже не завжди випадає нагода побачити творчість театру ляльок.
Покази та обговорення триватимуть до 15 грудня, тому долучитися до творчості Львівського театру ляльок можуть усі бажаючі. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/zdB28PEktrc4hjj27.
Після заповнення форми Львівський театр ляльок надсилає на пошту лінки з виставами. Інформацію щодо дня та часу проведення обговорення також надішлють на пошту згодом.