У Міноборони заявили, що перед реєстрацією законопроєкту треба створити умови, щоб він не призвів «до зникнення держави Україна».
Уряд розробив законопроєкт про демобілізацію військових, однак відтерміновує його реалізацію на три місяці/ Ілюстративне фото
Уряд розробив законопроєкт про демобілізацію, але на опрацювання його механізмів реалізації потрібно ще три місяці.
Про це повідомив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк, пише Інтерфакс-Україна.
Гаврилюк заявив, що нині ведеться робота над тим, як можна замінити велику кількість людей, які підлягатимуть демобілізації.
«Опрацьовують нові форми й способи ведення бойових дій. І якщо так чесно говорити, то нам потрібно для цього ще три місяці», — каже він.
Гаврилюк також наголосив, що для того, щоб законопроєкт подати, треба створити умови, щоб реалізація цього законопроєкту не призвела «до зникнення держави Україна».
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль своєю чергою наголосив, що політику в умовах повномасштабного вторгнення формує Міністерство оборони разом з Генеральним штабом ЗСУ.
Що відомо про демобілізацію військових?
У квітні 2024 року парламентський комітет з питань нацбезпеки й оборони рекомендував уряду розробити окремий законопроєкт про демобілізацію протягом восьми місяців.
6 серпня член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат Федір Веніславський повідомив, що обговорювати можливість демобілізації в Україні «проблематично» через складну ситуацію на фронті та плани рф збільшити свої окупаційні війська.
20 грудня заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк заявив, що законопроєкт про демобілізацію майже розроблено, але його не можна передати в Раду, доки не будуть підготовлені резерви військовослужбовців.
24 грудня «Українська правда» з посиланням на джерела написала, що в Міноборони просять оборонний комітет ВРУ відтермінувати до 18 березня 2025 року строки підготовки законопроєкту про умови демобілізації.
9 січня 2025 року Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю опрацювати питання демобілізації військовослужбовців після 18 місяців служби, про що йшлося в тексті петиції, поданої народним депутатом фракції «Європейська солідарність» Олексієм Гончаренком на сайті глави держави в березні 2023 року.
Зеленський відповів на петицію, посилаючись на Конституцію та законодавство про мобілізацію та військову службу. Зокрема, він нагадав, що закон про зміни до «деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від квітня 2024 року доручив Кабінету міністрів розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти щодо удосконалення механізмів ротації та звільнення військовослужбовців.
Також зазначимо, що петиція Олексія Гончаренка була зареєстрована ще в березні 2023 року, а у квітні того ж року вона набрала необхідну для розгляду кількість голосів.
«Пройшло два роки. Рішень немає, демобілізації так і немає. Мою ініціативу не підтримали, водночас Зеленський доручить Кабміну опрацювати питання ротацій та звільнення військовослужбовців», — відреагував Гончаренко на заяву президента.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!