В ОРДЛО видали вже більше 1,4 млн «паспортів» — Омбудсмен/фото з відкритих джерел
Попри розповсюдження коронавірусу, окупаційні адміністрації, які діють на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, продовжують вживати заходів щодо примусової паспортизації населення, інформує пресслужба Офісу Омбудсмена.
«Натепер чисельність осіб, які отримали так звані „паспорти“ окупаційної адміністрації, що діє на тимчасово окупованій території в Донецькій області, становить більш як 820 тис. осіб, на тимчасово окупованій території в Луганській області — більш як 600 тис. осіб», — йдеться у повідомленні.
Окрім того, за даними Офісу Омбудсмена, окупаційна адміністрація, що діє на тимчасово окупованій території у Донецькій області, повідомила про намір запровадити у 2022 році обов’язкову вимогу щодо наявності цього «паспорта», виданого окупантами, в осіб, які претендують на зайняття посад так званої «державної служби».
У відомстві наголошують, що відмова від отримання цих «паспортів» на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях тягне за собою обмеження прав осіб, зокрема — права на працю, отримання соціальних та пенсійних виплат, що є грубим порушенням принципів та норм міжнародного права, зокрема, — статті 52 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року та статті 75 Додаткового протоколу від 08 червня 1977 року (Протокол І).
Тож Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова звернулася до Офісу генерального прокурора із проханням вжити відповідних заходів за фактами порушення законів та звичаїв війни, зокрема, — щодо примусової паспортизації населення на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.
Також в Офісі Омбудсмена зазначають, що стало відомо, що у зв’язку зі стрімким розповсюдженням коронавірусу на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, місця у лікарнях для госпіталізації хворих на COVID-19 майже заповнені, що підвищує навантаження на медпрацівників, тим самим ускладнюючи непрості умови, в яких вони працюють за останні півтора року.
За даними відомства, на цих територіях громадяни позбавлені можливості отримати своєчасну та належну меддопомогу і вимушені лікуватися самостійно у домашніх умовах.
«Про неможливість отримання належної медичної допомоги свідчать розміщені у ЗМІ та на сайтах окупаційних адміністрацій, які діють на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, оголошення щодо потреби в доборі медичних працівників, у тому числі до установ виконання покарань», — йдеться у повідомленні.
Тож Денісова звернулася до голови Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллєт із проханням розглянути можливість забезпечення жителів тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях тестами на визначення COVID-19, вакцинами, схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров'я, медичними засобами та засобами особистого захисту.
Як повідомлялося, на початку жовтня Денісова поінформувала, що у тюрмах, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, людей катують, вимагають у них гроші й не надають їм меддопомогу.