Навіть якщо заява ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина про захоплення Бахмута є правдою, взяття міста не має для них стратегічного значення, адже не дозволить виснаженим силам рф створити плацдарм для подальших наступальних операцій.
Бахмут. Фото з відкритих джерел
Перемога Пригожина над рештою районів Бахмута, про яку він заявляє, є суто символічною, навіть якщо вона відповідає дійсності. Про це йдеться у новому зведенні ISW.
«Останні кілька міських кварталів східного Бахмута, які, за словами Пригожина, були захоплені силами групи Вагнер, не є важливими ні з тактичної, ні з оперативної точки зору», — зазначають аналітики.
За даними ISW, захоплення Бахмута не дає російським військам оперативно значущої території для продовження наступальних операцій або будь-якої особливо сильної позиції, з якої можна було б захищатися від можливих українських контратак.
Триваючі українські контратаки на північ, захід і південний захід від Бахмута ускладнять будь-яке подальше просування російських військ за межі Бахмута в найближчій перспективі.
Заява Пригожина про відхід, незалежно від того, чи вийде Вагнер з міста, чи ні, вказують на те, що Пригожин не має наміру продовжувати наступальні дії з метою просування безпосередньо на захід від Бахмута.
Відзначається, що сили Вагнера навряд чи зможуть успішно провести контрольований вихід з міста.
Вагнерівці також навряд чи зможуть створити адекватну оборону або закріпити нещодавні здобутки в Бахмуті, достатні для запобігання українських контратак до 25 травня, навіть якщо заява Пригожина про виведення Вагнера відповідає дійсності.
Українські війська все ще перебувають у Хромовому та Іванівському і ведуть бої з російськими військами в Бахмуті та поблизу нього.
Пригожин фактично заявив, що сили його ПВК проведуть оперативну паузу, відпочиваючи і відновлюючи боєздатність у польових тренувальних таборах у невстановлених районах, ймовірно, далеко від лінії фронту.
У звіті також наголошують, що «відведення військ у контакті з противником є надзвичайно складним завданням», яке сили групи Вагнера навряд чи зможуть виконати у п’ятиденний термін, запропонований Пригожиним.
Здійснення допомоги на місці, перебуваючи в контакті з противником, також є надзвичайно складним маневром, який російським військам, швидше за все, буде важко здійснити, навіть якщо МО рф погодиться на нього піти.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!