Влада досі не виділила гроші на зарплати шахтарям, але скасувала зарплатні обмеження для членів правління держкомпаній / Фото з відкритих джерел
За офіційними даними Міненерго, зарплатний борг гірникам складає понад 1,3 млрд грн. У цю статистику не включено зарплатні борги перед працівниками шахти «Краснолиманська» та гірниками шахт, що орендовані підприємцем Віктором Вишневецьким на Донбасі, повідомив «Вчасно» нардеп та голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
За його словами, загальна сума боргу вже перевищує 1,5 млрд грн.
ЧИТАЙТЕ: «Гірники дуже розлючені», — на шахтах Донбасу починаються страйки
«Після численних звернень Незалежної профспілки гірників України та акції протесту шахтарів Донбасу біля Верховної Ради, гроші на виплату боргу в обсязі 1,4 млрд грн були передбачені в законі про зміни до бюджету 2020, — стверджує профспілковий лідер. — Проте чи проголосують за нього у другому читанні депутати, тепер залежить не тільки від політичної волі, а й від епідемічної ситуації у Верховній Раді. Від того, чи дозволить рівень захворюваності серед депутатів зібратися наступного тижня та провести чергове пленарне засідання».
Михайло Волинець говорить, що це значить, що невідомо, коли гірники отримають гроші — навіть, якщо засідання відбудеться, та депутати проголосують за зміни, гроші на шахти прийдуть не раніше ніж через місяць. При цьому гірники вже кілька місяців не отримували ні копійки, їм нема за що жити, тому соціальна напруга у шахтарських містах зростає.
Профспілковий лідер зазначив, що в той самий час влада знаходить гроші для глав та членів правління державних компаній.
«Важливо для розуміння пріоритетів влади, що вже з наступного місяця не буде економії на зарплатах для членів правлінь та наглядових рад трьох держкомпаній: Укрзалізниці, аеропорту Бориспіль та Адміністрації морських портів Україні, — заявив Михайло Волинець. — Розпорядженнями уряду № 1387-р, 1388-р та 1389-р скасовані зарплатні обмеження для глав, членів правління та членів наглядових рад держкомпаній, що були введені в серпні та мали діяти до закінчення карантину».