Скасувати виплати пропонують понад 2 мільйони ВПО. Проте таку ініціативу не підтримує ні прем'єр, ні президент України. Натомість виплати продовжать отримати переселенці, які вперше звернулися за допомогою після 1 серпня 2023 року і відповідають цілому ряду критеріїв.
Понад 2 мільйони ВПО хочуть позбавити належних виплат/ Ілюстративне фото
З лютого 2024 року уряд хоче скасувати виплати деяким ВПО. Проте ця позиція не підтримується президентом та прем'єром, бо йдеться про більше ніж 2 млн людей.
«Цього не можна допустити. Зараз напрацьовується постанова, і ми чекаємо від Міністерства соціальної політики внесення на розгляд уряду», — розповідає в інтерв'ю «Подробиці» віце-прем'єр-міністр України Ірина Верещук.
Разом з цим, Верещук розповіла, що є труднощі із фінансуванням виплат для ВПО.
Це питання залежить від підтримки західних партнерів, і нині уряд намагається співпрацювати з ними та переконувати не зменшувати підтримку, а навпаки — збільшити.
«Коли сюди приїжджають люди безпосередньо від яких залежить фінансування, вони все бачать. Вони переконують тих, від кого залежить рішення — уряди США, Японії, Норвегії, інших країн та великі міжнародні організації, — каже Верещук. — Так, у нас є хороша співпраця з координатором ООН в Україні Деніс Браун. Її слово та репутація має вагу. І таким чином ми переконуємо наших партнерів не зменшувати підтримку, а тільки збільшувати, зробити підтримку сфокусованою, пріоритетною для нас».
Нагадаємо, що виплати переселенцям становлять:
За інформацією Мінсоцполітики, всі, хто зареєструвався як ВПО до 1 серпня, отримуватимуть виплати до 1 лютого 2024 року. Українці, які подали заяви на виплату та оформили статус після 1 серпня — отримуватимуть допомогу ще пів року. Далі виплати призначатимуть, зважаючи на майновий стан переселенця.
На сьогодні Уряд не повідомляє про скасування виплат ВПО, є інформація лише про продовження.
Фінансову допомогу скасовують лише ВПО за постановою № 709, яка була прийнята ще 11 липня 2023 року. У ній йдеться про матеріальний стан, який дозволяє здійснювати суттєві покупки та робити інвестиції. Ці умови діють з вересня 2023 року й до нині. Зокрема, гроші не отримують ті, хто:
— перебували за кордоном понад 30 календарних днів без поважних та підтверджених документами причин;
— повернулися до покинутого місця проживання; придбали квартиру, будинок або земельну ділянку на суму понад 100 тисяч грн;
— придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого пройшло менше 5 років;
— мають власне житло площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї на територіях, де не ведуться активні бойові дії або які не є окупованими; придбали іноземну валюту або банківські метали на суму понад 100 тисяч грн;
— мають на депозитному рахунку кошти на загальну суму понад 100 тисяч грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для пенсіонерів-ВПО продовжили термін ідентифікації
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!