Під час першого туру виборів Президента МВС зафіксувало більше 2,5 тисяч заяв про порушення виборчого законодавства
Громадська організація «Сильні громади» зареєструвала 11 офіційних спостерігачів у 4 виборчих округах, які уважно спостерігали за виборами та зафіксували ряд порушень, повідомляє ІА «Вчасно».
Слов’янськ: електронні документи, Штепа та агітація
Проблеми у місті розпочалися ще на початку подання документів для реєстрації офіційних спостерігачів. Члени ОВК вимагали надання документів не тільки в паперовому, а й в електронному варіантах, що не передбачено законодавством.
У день тиші комунальні служби не прибрали весь агітаційний матеріал, тому на вулицях можна було зустріти плакати Тимошенко, Зеленського, Ляшка та Кошулинського.
Майоріли у місті плакати екс-міського голови Нелі Штепи, на яких вона агітувала голосувати за кандидата на пост Президента — Вілкула. Пізніше колишня очільниця повідомила, що не має відношення до цього інциденту.
Загалом вибори у місті відбулися без значних правопорушень. Члени комісій і спостерігачі від різних суб’єктів виборчого процесу контролювали один одного та співпрацювали в основному без конфліктів.
Торецьк: 80 недійсних бюлетенів, а може і більше
У місті спостерігачі стали свідками фальсифікації виборів. На виборчій дільниці № 140 702 невідомі особи вкинули пачку бюлетенів та втекли.
Така ж ситуація склалася і під час підрахунку голосів на дільниці № 140 704. Під час підрахунку були виявлені рівно складені стопки бюлетенів за одного з кандидатів у Президенти. В результаті 80 бюлетенів були визнані недійсними.
В єдиний реєстр досудових розслідувань внесені відомості про відкриття 2 кримінальних справ за статтею 158 Кримінального кодексу України «Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців».
Бахмут: квіти для іменинників
На одній з дільниць спостерігачі зафіксували, що виборцям, які голосували вперше в житті, на дільниці вручали шоколадки, а іменинникам — квіти.
На іншій дільниці було зафіксоване ймовірне порушення. Родичі чоловіка, який проживає
На тій же дільниці офіційному спостерігачеві організації не дали можливості ознайомитися зі списком виборів.
Також на спостерігача було подано заяву до поліції щодо перешкоджання роботі комісії, незважаючи на відсутність підстав для цього.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині люди фіксують, що замість них проголосували невідомі особи
Дружківка: агресивні напади на активіста
У Дружківці від організації планувалося зареєструвати 3 офіційних спостерігача, однак представникам «Сильних громад» так і не вдалося це здійснити.
Під час спостереження за прийомом документів ОВК № 49 заступник голови Євгеній Бова напав на представника організації Павла Островського, через неофіційну вказівку керівництва перешкоджати всім охочим у спостереженні за виборчим процесом.
ЧИТАЙТЕ: «Я выкину тебя отсюда»: на Донетчине замглавы окружного избиркома угрожал журналисту
Таку позицію підтримали місцеві правоохоронні органи, які відмовилися приймати заяву від постраждалого.
В результаті Островський оскаржив протиправні дії поліції у суді та змусив прийняти повідомлення про правопорушення.
Однак, у зв’язку з цією ситуацією, «Сильні громади» не змогли подати документи до ОВК для реєстрації офіційних спостерігачів та бути повноцінними учасниками виборчого процесу.
У Часів Ярі, Світлодарську та селі Нікольському Слов’янського району обійшлося без значних порушень, вибори відбулися спокійно.
Також, 31 березня, протягом всього дня, команда організації надавала всім охочим юридичну підтримку з питань дотримання виборчого законодавства. Було надано понад 25 консультації щодо прав та обов’язків офіційних спостерігачів, членів виборчих комісій, фотофіксації, ймовірних фальсифікацій тощо.
У підсумку всі офіційні спостерігачі у 4 виборчих округах відзначали некомпетентність значної частини членів виборчих комісій, яка негативно впливала на хід виборчого процесу.