Під час штурму Авдіївського коксохімічного заводу російська армія, найімовірніше, зазнає великих втрат, повідомляє Міноборони Британії із посиланням на розвідку.
«Протягом останнього тижня російські війська продовжували атакувати околиці Авдіївки. Росія майже напевно намагається оточити місто. За Авдіївку воюють майже десять років. Вона має політичне значення для росії, враховуючи її близькість до Донецька», — вважають розвідники.
Західна розвідка припускає, що окупанти мають певне просування у напрямку коксохімічного заводу, що наблизить їх до ключової тактичної позиції на північ від міста.
«Проте завод розташований на головній дорозі до Авдіївки, і, якби російські війська захопили його, поповнення міста ставало б дедалі складнішим для України. Однак промисловий об'єкт надає Україні локальну оборонну перевагу, і російські сили, ймовірно, зазнають значних втрат особового складу, якщо спробують атакувати об'єкт», — наголосили у відомстві.
Військовий експерт Дмитро Снєгирьов у коментарі «Вчасно» повідомив, що довкола коксохімічного заводу зосереджено чимало окупаційних військ, попри це ЗСУ тримає оборону.
«На Авдіївському коксохімічному заводі оборонні позиції ЗСУ готувалися із 2014 року. Та й саме підприємство важко штурмувати. Росіяни пройшли вже такий досвід на „Азовсталі“, — каже Снєгирьов. — Ситуація довкола заводу залишається важкою, але повністю контролюється ЗСУ».
Загальна ситуація довкола Авдіївки
За словами експерта, російські загарбники мають просування. Зокрема в районі Степове вони тиснуть по флангах аби унеможливить постачання необхідного запасу для гарнізону в Авдіївці.
«На південний схід від Авдіївки рф охопили дачну частину селища „Нива“. На північний захід від Красногорівки противнику вдалося закріпитися вздовж залізниці на двох лісосмугах», — каже Снєгирьов.
Разом з цим ЗСУ на окремих ділянках теж успішно атакують ворога. Зокрема у районі Красногорівки вдалося повернути раніше втрачені позиції.
«Наразі рф вводить на авдіївський напрямок оперативні резерви, — додає експерт. — Попередній план захоплення міста так званим „бліцкригом“ не вдався. Туди перекидають підрозділи з тилових районів Луганської області. Це позитив для ЗСУ, бо ми утилізуємо оперативні резерви окупантів і відповідно вони змушені знімати свої війська з інших напрямків на фронті. Зокрема з Куп’янсько-Лиманського, який вважається для загарбників основним».