Окупанти заявляють, що фіксують збільшення нападів зголоднілих собак та приїжджих на маріупольців. Щоправда, ця тенденція триває уже два роки, і крім нових обіцянок та вимог «відреагувати й вплинути» нічого не змінюється.
Окупаційний Маріуполь/ фото: "Вчасно".
На окупованій Донеччині так звані правоохоронні органи прозвітували про порушення прав маріупольців та донеччан. Нараду проводив голова Слідчого комітету рф Олександр Бастрикін, який під час неї зауважив: тенденції невтішні, але на них треба… реагувати. І, власне, це й наказав зробити, не заглиблюючись у причини тих самих негативних показників, повідомляють у проросійському телеграм-каналі Маріуполя.
Якщо говорити про кількість нових порушень на окупованих територіях — то ці показники невпинно ростуть.
«Лише за 6 місяців цього року збільшилася на 5% кількість згвалтувань, скоєних приїжджими, на 25% - розпусних дій щодо дітей. Зросла на 55% кількість злочинних діянь екстремістської спрямованості, скоєних мігрантами. Все це вимагає пильної уваги з боку правоохоронного корпусу, негайної чіткої реакції на порушення закону, глибокого знання актуальної регіональної обстановки, врахування особливостей місцевої міграційної ситуації», — розповів він.
За словами Бастрикіна, проблема злочинності приїжджих пов’язана зі зловживаннями співробітників правоохоронних структур, а також негативні тенденції множать підприємці, які залучають іноземну робочу силу на окуповані («звільнені») території.
Бастрикін зауважив, що в Маріуполі величезною проблемою лишається переселення місцевих з аварійних будинків або повністю знищених. Попри всі невдалі спроби окупантів виправити ситуацію, у цій сфері крім обіцянок ніяких позитивних зрушень також не спостерігається.
І ще одна вагома проблема для Маріуполя та, зокрема, Донецька — напади диких, зголоднілих собак на місцевих.
«Якщо у 2020 році слідчі органи порушили 17 кримінальних справ за такими фактами, то минулого — вже 124. Найчастіше вбачається провина посадових осіб, які не виконали своїх обов’язків і не захистили громадян від нападів агресивних тварин», — пояснив Олександр Бастрикін.
Безпритульні тварини в Маріуполі ще з початку бомбардувань почали збиватися у зграї - і масово нападати на людей.
Фото з місцевого телеграм-каналу
Обіцяний притулок для безпритульних у Донецьку окупанти не можуть добудувати уже впродовж чотирьох років. А для тварин притулок почали облаштовувати влітку 2022 року… Проте досі ні приміщення, ані персоналу не знайшлося.
Місцеві зауважують: якщо росіяни «клепають» багатоповерхівки для заселення під іпотеку за пів року, а притулок не можуть кілька років звести — отже, це достатньо вигідний у плані «відмивання» грошей проект. Проте нікого не турбують ані звернення, ані скарги та прохання людей якось врятувати їх від нападів чотирилапих.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!