На підконтрольній українській владі частині Донецької області наразі проживають 285 тисяч цивільних мешканців, з них 22 104 дитини.
Фото ДонОВА
Поступово зменшується кількість цивільних жителів у прифронті. У місті Костянтинівка залишається 9590 жителів, у Покровську — 2480.
Загалом за тиждень з Донецької області було евакуйовано близько 1 тисячі жителів.
Про це повідомили під час брифінгу в Донецькій облдержадміністрації за участю представників департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи, служби у справах дітей та департаменту соціального захисту населення.
Впродовж тижня, що минув, з двох громад Донецької області, де була оголошена примусова евакуація родин з дітьми, евакуйовані 9 дітей.
З Криворізької громади вивезені 2 дітей, з Комарської громади — 7 дітей. Станом на ранок сьогоднішнього дня єдина дитина залишалась у селі Мирне Комарської громади, але її також було евакуйовано.
Отже, в населених пунктах, які підпадали під примусову евакуацію родин з дітьми, офіційно не залишилось неповнолітніх.
У 17 територіальних громадах, територія яких оголошена зоною активних бойових дій, проживають близько 30 тисяч людей. На цій території діти проживають тільки в Лиманській громаді, таких неповнолітніх 211.
Впродовж тижня, що минув, було евакуйовано з безкоштовним розселенням 54 людини, з них 14 дітей. Жителів Донеччини везли на Закарпаття та Волинь. Про це розповів Дмитро Пожарський, начальник відділу з питань надання соціальних послуг Департаменту соціального захисту населення.
На завтра готується евакуаційний рейс з безкоштовним розселенням до Львівщини.
Останніми днями виросли темпи евакуації з Добропілля. Останній евакуаційний рейс відвіз на Закарпаття маму з 6 дітьми.
Загалом з початку оголошення евакуації з Донецької області, найбільшу кількість людей з безкоштовним розселенням прийняла Кіровоградська область, де розселили 4577 мешканців. На Черкащині знайшли прихисток 1158 людей, на Житомирщині 1138 людей, на Вінниччині - 912.
Серед тих людей, які самостійно виїжджають та знаходять собі житло, більшість обирає Дніпропетровщину, яка ближче до Донецької області.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!