Військові рф збільшили кількість штурмів, задіяної техніки та FPV-дронів, зокрема дронів на оптоволокні, на Лиманському напрямку. Головна мета загарбників — спробувати просунутися у бік Слов’янська.
Фото 24 ОМБр імені короля Данила
На Лиманському напрямку окупанти намагаються швидким маневром проникнути якомога глибше в ближній тил Сил оборони, щоб «розмити» лінію бойового заткнення. Про це під час стриму Армія TV 12 квітня розповів військовослужбовець 4 бригади оперативного призначення «Рубіж» Національної гвардії України Андрій Отченаш.
«На лінії, де оборону тримає бригада „Рубіж“, штурми відбуваються постійно. Мені здається, немає такого дня, щоби не було якоїсь спроби штурмових дій — починаючи від малих груп штурмових, які складають 3−5 військовослужбовців рф, закінчуючи механізованими штурмами», — зауважив військовий.
При цьому загарбники намагаються малими групами проникати якомога глибше у ближній тил за передовими позиціями Сил оборони.
«Вони намагаються не так розбити нашу першу лінію, як заїхати в глибину, викинути там десант, втекти звідти — а там вже по факту навести певний шорох, певний кіпіш. Таким чином вони намагаються розбити нашу оборону і навести більше безладу, ніж отримати якусь територію, через те що все одно особовий склад їхній знищується. Інколи це навіть призводило до випадків, коли росіян брали в полон наші пілоти БПЛА», — каже Андрій Отченаш.
Подібні ситуації трапляються достатньо часто. Це свідчить про те, що росіяни всерйоз розраховують на успіх, оскільки це не одноразовий випадок.
Крім того, пресофіцер 4 бригади оперативного призначення «Рубіж» Нацгвардії України Максим Таран зауважує, що на Лиманському напрямку збільшилася кількість штурмів, збільшена задіяність як важкокаліберної, так і легкоброньованої техніки. Противник збільшив кількість застосування всіх засобів та сил на цьому напрямку.
«Казати, що противник там зараз створює хаб, щоб надалі просуватися, зараз рано, бо ситуація дійсно складна. Сили оборони роблять все, щоб знищити противника та не дати йому просуватися вперед», — додає військовий.
Лиман. Фото: інстаграм-сторінка vero_mushtay
Лиман є проміжною ціллю ворога під час руху на Слов’янськ, який є символічною ідеологічною ціллю загарбників.
«Противник завжди ставив собі за мету захопити Лиман для того, щоб надалі вийти на омріяне для нього місто Слов’янськ. Ця ціль для нього насправді завжди під номером один, бо це місто для них більш символічне в ідеології. Тому саме на цьому напрямку він завжди збільшував і зараз збільшує кількість наступальних дій», — пояснює Максим Таран.
Додамо, що начальник відділення комунікацій 60 окремої механізованої Інгулецької бригади Максим Білоусов повідомляє про поновлення використання легкої автомобільної техніки та мотоциклів на Лиманському напрямку.
«На цьому тижні ворог почав знову застосовувати мотоцикли та легку техніку. Буквально вчора був штурм на трьох мотоциклах, який було відбито, а сьогодні зранку побачили такі багі типу як китайські гольфкари. Ворог не полишає спроб штурмувати й намагається якомога далі закинути своїх піхотинців», — зауважує військовослужбовець.
Така тактика противника має на меті розфокусувати увагу українських захисників і хоча б десь, але трохи просунутися та в підсумку закріпитися.
«Це в принципі їхня тактика, яку ми називаємо банзай-атаки, коли ворог нахрапом намагається кудись просунутися. Це розрахунок на те, щоб перемкнути нашу увагу. Тобто то там, то там пішла піхота, там хтось поїхав на мотоциклі, там ще хтось щось робить. Тобто вони максимально намагаються нашу увагу розфокусувати, щоб хтось зміг ближче до наших позицій пройти. Тому вони й використовують якраз таку техніку, яка не військова», — пояснює Максим Білоусов.
Лиман. Фото: інстаграм-сторінка vero_mushtay
Натомість броньованої техніки у зоні відповідальності 60 окремої механізованої Інгулецької бригади порівняно з минулим роком суттєво поменшало. Станом на зараз ворог застосовує невеличку кількість БМП, танків або БТРів. У цей час минулого року це були штурми по 10−15 машин, а зараз — поодинокі, в рамках 1−2, максимум трьох машин. Однак бронетехніка окупантів живе на полі бою вкрай недовго завдяки ефективній роботі українських дронарів.
«На будь-які БМП або БТР одразу починається полювання і він, скоріш за все, буде знищений протягом 30−40 хвилин, як тільки він потрапив на поле бою, якщо не швидше. Це буде все залежати від вправності операторів дронів та від того, наскільки добре він заварений так званими мангалами, тобто цією додатковою бронею, яка застосовується проти FPV-дронів», — пояснює речник бригади.
Натомість з живою силою противник проблем немає, отримуючи стабільне поповнення, яке кидають в бій після вкрай короткотривалої підготовки. Зокрема, серед тих документів, які вдається отримати військовослужбовцям бригади, з’ясувалося, що багато загиблих російських піхотинців мобілізувалися не так давно. Тобто навесні або наприкінці зими.
«Уже за місяць після мобілізації вони беруть участь у штурмах і вже стають 200. Ворог активно застосовує нову живу силу. Плюс, у них є ще такий ресурс як колишні в’язні, які теж майже невичерпний, тому що тюрми у них наповнені добре. Тож, відповідно, поки ворог саме в живій силі проблем немає», — каже Білоусов.
Такі одноразові піхотинці діють малими групами впродовж доби, намагаючись просочитися та підібратися якомога ближче до позицій Сил оборони. Натомість українські захисники ефективно винищують ворога.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!