Навколо ресурсу Олександрові вдалося об’єднати потужну команду однодумців.
Окрім інформаційної діяльності, «Типовий Мирноград» організовує багато молодіжних проєктів і заходів, а також займається благодійною діяльністю. Найвідомішим є вокальний проєкт «Зіркова Хвиля»: за його п’ять сезонів вдалося розкрити багато музичних талантів.
«Крім цього, ми проводимо і патріотичні заходи: історико-ідеологічні вечори, автопробіг та велопробіг до Дня Незалежності, вшановуємо Героїв, які загинули за нашу свободу та незалежність у російсько-українській війні», — каже Олександр Соколов.
Щоб творити зміни у рідній громаді та зламати застарілу корумповану систему, громадський діяч ухвалив для себе рішення балотуватися від партії «Європейська Солідарність» у голови Мирноградської ОТГ.
Журналісти «Вчасно» розпитали кандидати про його програму дій.
— Про вибори я думав зі своїм другом, колегою по «Типовому» Костянтином Дербеньовим ще рік тому. Але це все це залишилося того року лише думками.
У серпні цього року мені надійшло чотири пропозиції від політичних партій піти з ними на вибори. Я думав, потім поспілкувався з Костьою, зважили усі нюанси і вирішили, що треба йти. Треба йти і змінювати місто самим. Тож моє остаточне рішення було 15 серпня.
Скажу чесно, що до цього в мене таких амбіційних планів не було.
— Я почну з того, що мені надійшло чотири пропозиції від політичних партій, щоб йти з ними на вибори і серед цих партій була «Європейська Солідарність».
Чому я обрав саме цю партію? По-перше, я розділяю ідеологію та політику цієї політичної партії. Вона мені близька за духом. По-друге, ця політична партія єдина, яка дала можливість нам сформувати свою команду, а не йти вже з готовим списком, що не скажеш про інші партії, де вже були готові списки з людьми, які керують містом вже протягом останніх 15 років.
Наша команда складається із 27 чоловік. Це люди різного віку, різного роду діяльності та мають різний досвід. Це шахтарі, вчителі, громадські активісти, підприємці і так далі.
Усіх нас об’єднує спільна ідея — це зробити наше місто європейським, хоча ми розуміємо, що досягнути такої цілі буде дуже тяжко, але настав час починати ці зрушення вже.
Ми йдемо на вибори з лозунгом: «Змінимо систему — змінимо місто!». Система — це наші місцеві чиновники, які перефарбовуються в політичні кольори щоразу напередодні нових виборів. Ми — команда нових людей, які не бігали з партії до партії.
Ми хочемо щоб у нашому місті нарешті виділялися та розподілялися ефективно кошти, проводилися чесно тендери, щоб кожен район нашого міста відчував однакову підтримку з боку місцевої влади.
— На мою думку, в першу чергу це має бути проста людина, яка, зайнявши крісло очільника міста, не припинить комунікувати з громадою. Ще це має бути людина, яка зможе приймати рішення і нести за них відповідальність.
Очільник громади має ефективно використовувати ресурси, вміти розставляти пріоритети. До прикладу, знаючи, що в нас купа проблем у місті, не потрібно виділяти 1,5 млн гривень на висвітлення своєї діяльності у ЗМІ, коли в наш час є Instagram, Facebook чи Telegram, де можна поширювати про свою діяльність. А на ці кошти краще побудувати невеличкий скейт-парк для молоді.
Очільник громади — це менеджер, якого люди наймають на роботу. А ми знаємо, що будь-який менеджер не може виконувати якісно свою роботу без потужної команди. Тому я йду на вибори з людьми із різних галузей, з різним досвідом, але разом ми сильна команда, яка готова вирішувати проблеми нашої громади.
Я вважаю, що в мене є такі якості для того, щоб бути ефективним менеджером. По-перше, я можу слухати, домовлятися, йти на компроміси, де треба відстоювати свою думку чи позицію. По-друге, я ніколи в своєму житті не зраджував своїм принципам. Я вважаю, що це гарна ознака мого характеру. Також я вмію бути лідером та згуртовувати людей навколо себе і це дуже важливо, на мою думку.
— Наша команда розробила програму, яку ми назвали: «Траєкторія розвитку Мирноградської ОТГ». Ми для себе виділили 5 напрямків роботи.
Перша траєкторія — це «Мирноград — безпечне місто»: це, по-перше, вирішення проблем недобудов. По-друге, покращення взаємодії з правоохоронними органами. По-третє, посилення контролю за своєчасним і якісним виконанням робіт комунальними службами міста.
Друга траєкторія: «Бізнес і влада — ефективне партнерство»: одне з найголовніших питань, це поповнення бюджету, без цього про багато чого іншого можна навіть не говорити, саме тому цей напрямок є одним з найважливіших.
Головний наповнювач бюджету невеликих громад у Європі — це дрібний і середній бізнес. Саме тому ми акцентуємо на тому, що будемо допомагати, а радше не заважати розвиватись їм. Не заважати у тому сенсі, що з боку виконкому не буде перепон для початку бізнесу, а виключно допомога. Створення умов конкурентного середовища, де не буде монополій, чи «потрібних» людей, а бізнес зможе конкурувати ідеями і якістю своєї продукції, чи послуг.
Буде створено платформу ознайомлення бізнесменів-початківців з тим, як починати бізнес, куди звертатись, які документи треба, інформація про грантові організації. Щоб створити максимально ефективну базу. Тим, хто вже працює по цьому напрямку просто не заважати, наприклад, з приватизацією землі, чи приміщень, що у власності міста, може навіть знизити ціни. Адже чим більш відкриється бізнесу, тим більше потім податків надійде у бюджет.
Логістика нашого міста ідеальна, тому необхідно працювати над залученням і більш великого бізнесу. Свого часу було багато розмов про відкриття швейної фабрики, навіть якісь проєкти були, але на тому і завершилось. Тобто ми зосереджуємось на серйозній роботі у цьому напрямку, адже це у перспективі створення робочих місць. Бо шахти, що працюють в місті, на жаль, не перспективні і від монопрофільності міста потрібно було відходити вже багато років тому. Тоді б і не було того, що є зараз.
Ми розуміємо, що на дуже великий бізнес вплинути неможливо, вони самі вирішують куди заходити, але потрібно вести перемовини і по цим напрямкам.
Третя траєкторія: «Мирноград — комфортне місто». Це:
1. Вирішення проблеми водопостачання у місті. У різних районах нашого міста роками існує проблема з водопостачанням.
2. Мирноградська ОТГ через специфіку підприємств має велику проблему із забрудненістю повітря, тому озеленення міста є одним з важливих аспектів.
3. Ремонт доріг, встановлення світлофору в центрі та на перехресті вул. Пугачова.
Дороги — це гостра проблема, яка стосується кожного мешканця нашої громади. Ми розуміємо, що для ремонту автошляхів потрібні серйозні фінансові вливання, тому у першу чергу за виконанням цих робіт буде пильно спостерігати міська влада, щоб вони слугували багато років, а не постійно перероблялись. Буде контроль над використанням коштів, а також визначені першочергові напрямки виконання робіт. Ще необхідно встановити світлофори, щоб убезпечити пішоходів та інших учасників дорожнього руху, а також будуть запроваджуватись і інші заходи. Комфорт для мешканців громади завжди має бути у пріоритеті місцевої влади.
Четверта траєкторія: «Мирноград — місто для всіх». Включає:
1. Створення у місті скейт-парку для молоді;
2. Створення безпечних умов для пересування велосипедистів;
3. Створення зон відпочинку для усіх районів міста (сквери/парки, очищення водойм і т.д.).
І остання траєкторія: «Відкритість та довіра»: це, по-перше, влада онлайн, а по-друге, метою влади має бути потрапляння у ТОП-100 міст України у рейтингу програми «Прозорості міст».
— «Старі» корумповані обличчя пройдуть в будь-якому випадку, бо вони розділилися і йдуть на вибори від різних політичних партій в перших п’ятірках. Тож їхні шанси потрапити до міської ради великі. Ми готові співпрацювати з демократичними, проукраїнськими партіями, але лише в інтересах громади.
Хочу підкреслити, що лише в інтересах громади. Але ми в ніякому разі не будемо співпрацювати з проросійськими партіями.
- Так, ми вже зустрічалися на цих вихідних з мешканцями села Рівне та мікрорайону «Новатор».
Люди дуже агресивні, люди розчарувалися в можновладців. Вони хочуть реальних змін, а не на словах: більше комунікації влади з людьми, створення у місті зон відпочинку, боротьба влади з поширенням наркотичних засобів, вести політику без подвійних стандартів.
— На мою думку, ми маємо припинити фінансування дивних організацій, ЗМІ, покласти кінець нечесним тендерам. Це дасть нам змогу зекономити кошти і почати реалізацію пунктів нашої траєкторії розвитку. Коли люди побачать перші результати нашої роботи, я впевнений, що вони це оцінять.
Новий очільник громади має щороку їздити до людей в округи і звітуватися перед ними, вислуховувати їх, а не 4 роки звітуватися в актовій залі для своїх, а на передодні виборів їхати і звітуватися вже перед громадою та просити їх знову підтримати.
Ми маємо завоювати довіру у людей, бо влада і прості люди стали далекі один від одного. І я це відчуваю на зустрічах з виборцями. Ми маємо залучати людей до змін, тільки спільними зусиллями ми змінимо місто.
Нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня 2020 року