До повномасштабного вторгнення Дмитро Кубряк поєднував нейрохірургію та суддівство матчів. Після 24 лютого він як доброволець вирушив помагати пораненим військовим — відтак пережив штурм «Азовсталі» та полон в Оленівці.  

Військовослужбовець ЗСУ полку “Азов” Владислав Солонський загинув в Оленівці після того, як росіяни влаштували теракт в одній із казарм. Напередодні, від самого 24 лютого, він зустрічав ворога зі зброєю в руках – тому що найбільше хотів подарувати своїй доньці вільне та безпечне майбутнє без росіян. 

Під час захисту Маріуполя з заводу «Азовсталь» у полон потрапив гранатометник Денис Мишалов. Юнак служив у лавах «Азову» з 2020 року й завжди казав, що це — його родина. Від своїх слів він не відмовився й тоді, коли росіяни скидали тритонні бомби, намагаючись «зламати» наших захисників. 

Перша спроба прорватися в оточений Маріуполь на гелікоптерах виявилася невдалою, проте українських льотчиків це не зупинило.

21 вересня заступника командира Донецького прикордонного загону Юрія Мадіна звільнили з полону. Майже три місяці він провів на "Азовсталі", а потім ще чотири місяці в Оленівці". За цей час він втратив 63 кілограми ваги.

Собака подолала 15 кілометрів, аби знайти свого господаря у розбомбленому місті.

Олександр Сиротюк – один із наймолодших захисників України, які потрапили у полон до рашистів з заводу “Азовсталь” у Маріуполі. Хлопцю кілька разів вдавалося дивом зберегти своє життя, проте що з сином на цей момент – не знає навіть рідна мама. 

Михайло Вершинін, начальник патрульної поліції Маріуполя та Донецької області, провів у російському полоні 123 дні, з них 60 в Оленівці та 63 — у Донецькому СІЗО. З перших днів повномасштабного вторгнення Михайло разом із підлеглими рятував та допомогав жителям Маріуполя, згодом тримав оборону міста разом із захисниками «Азовсталі» на заводі, звідки 21 травня, за наказом керівництва країни, вийшов із командним складом Маріупольського гарнізону.

Оплатити необхідні Діанову операції погодився футбольний клуб та один із українських олігархів, тому гроші, які надсилали чоловікові українці, він віддасть на потреби та лікування побратимів. 

Фандрейзингова платформа United24 запустила проєкт “Азовсталь. Символ незламності” задля збору коштів на підтримку України під час війни.