Сьогодні, 11 вересня, Верховна Рада України ухвалила у першому читанні та за основу законопроєкт про конфіскацію незаконних активів державних чиновників та представників органів місцевого самоврядування.

Як нардепи від Донеччини голосували за законопроєкт щодо конфіскації незаконного майна чиновників / фото з відкритих джерел
Як нардепи від Донеччини голосували за законопроєкт щодо конфіскації незаконного майна чиновників / фото з відкритих джерел

Відповідний законопроєкт № 1031 підтримали 316 депутатів, передає ІА «Вчасно».

ЧИТАЙТЕ: Як нардепи від Донеччини голосували за зняття недоторканності та призначення нового Уряду

Що стосується обранців від Донецької області, то свої голоси «за» віддали Муса Магомедов (округ № 45), Руслан Требушкін (округ № 50), Євген Яковенко (округ № 52), Вадим Новинський (округ № 57), Сергій Магера (округ № 58), Федір Христенко (округ № 46).

Не голосували Олександр Ковальов (округ № 51), Валерій Гнатенко (округ № 49), Володимир Мороз (округ № 59), Юрій Солод (округ № 47) та Максим Єфімов (округ № 48).

Утримався Дмитро Лубінець (округ № 60).

Зазначимо, прийнятий законопроєкт доповнює Кримінальний кодекс статтею 368−5, яка передбачає для чиновників позбавлення волі на термін від 5 до 10 років за незаконне збагачення на суму, яка більш ніж на 12 тис. неоподатковуваних мінімумів (204 тис. грн) перевищує їхні доходи.

Також запроваджується новий механізм конфіскації незаконних активів посадовців — за рішенням суду в цивільному порядку без обвинувального вироку.