У Маріуполі тендери з організації Дня міста розіграли фірми, створені в один день / фото: MRPL.city
Замовником усіх закупівель, які стосуються Дня міста, стало комунальне комерційне підприємство Маріупольської міської ради «м.ЄХАБ», повідомляє ІА «Вчасно».
Послуги з організації та проведення кіберспортивного турніру в рамках святкування обійдуться бюджету Маріуполя в 549 тисяч гривень. За ці гроші мають бути проведені турнірні змагання з Counter Strike GO та DOTA 2 та забезпечені усі технічні умови для цього.
Послуги з оснащення території проведення святкування обійдуться міському бюджету в 893 тисячі гривень. За ці гроші забезпечується обладнання для лазерного шоу, тесла-шоу, створення декорування та фотозон.
Послуги з організації книжкового фестивалю «Open Book» коштуватимуть місту 499 тисяч 500 гривень.
Організація роботи локації «Інновації» протягом Дня міста обійдеться в 1 млн 720 тисяч гривень. За ці гроші до Маріуполя привезуть роботів KUKA та KIKI. Останній — це робот-промоутер російського виробництва, який може самостійно пересуватися і вести діалог на вербальному і невербальному рівні.
Також у рамках роботи інноваційного майданчика фірма-переможець встановить 3D фотостудію та «Алею майбутнього». Крім того, забезпечить захід електричними транспортними засобами на кшталт гіроскутерів та гіробордів.
Участь у всіх тендерах по вище переліченим закупівлям взяли ТОВ «Студія 52» та ТОВ «ДЖЕМ-ІВЕНТ», зареєстровані у Маріуполі. Цікаво, що обидві фірми були зареєстровані в один день з різницею у декілька годин і мають однаковий статутний капітал. Також в обох товариств прописані ідентичні коди видів економічної діяльності.
Що стосується документації, то статут обох підприємств виглядає візуально однаково і відрізняється лише титульною сторінкою. Оформленням статутів ТОВ «Студія 52» та ТОВ «ДЖЕМ-ІВЕНТ» займався один і той самий приватний нотаріус.
Складається враження, що ТОВ «Студія 52» та ТОВ «ДЖЕМ-ІВЕНТ» були створені кимось під копірку.
Протягом чотирьох торгів ТОВ «ДЖЕМ-ІВЕНТ» так би мовити «підігрувало» ТОВ «Студія 52» та подавало цінову пропозицію усього на 1−2 тисячі гривень вище. У результаті всі вигідні замовлення маріупольська влада довірили саме «Студії 52» як учаснику з найнижчими ціновими пропозиціями.
Така ситуація може свідчити про порушення закону про захист економічної конкуренції.
Зазначимо, найбільшою статтею витрат стане організація та забезпечення роботи локації «Живий звук» — вона обійдеться платниками податків міста у 2 млн 220 тисяч гривень. За ці кошти запланований виступ українського електро-фолк гурту «Onuka» і оркестру «HAOHI».
На тендері стосовно цієї локації знову взяло участь ТОВ «Студія 52», але цього разу його конкурентом виступило київське ТОВ «ФІШ КЕН ФЛАЙ», яке й виграло, запропонувавши нижчу ціну.
«ФІШ КЕН ФЛАЙ» з 2018 року отримало з бюджету міста понад 5 млн грн. Раніше ми повідомляли, що ця фірма разом з іншими пов'язаними із нею товариствами та підприємцями розігрувала бюджетні кошти на тендерах Маріупольської влади.
Обидві фірми були зареєстровані в один день з різницею у декілька годин
Статут обох підприємств виглядає візуально однаково і відрізняється лише титульною сторінкою
Оформленням статутів ТОВ «Студія 52» та ТОВ «ДЖЕМ-ІВЕНТ» займався один і той самий приватний нотаріус
В обох товариств прописані ідентичні коди видів економічної діяльності та статутний капітал