Хто увійшов до нового Кабінету міністрів: список міністрів / фото: www.rbc.ua
Хоча склад Кабміну істотно оновився, деякі з ексміністрів зберегли старі посади, передає ІА «Вчасно».
Тож, список нового Кабінету міністрів виглядає наступним чином:
Прем’єр-міністр — Денис Шмигаль
Денис Шмигаль / фото: 24tv.uaНародився і навчався у Львові. Зараз йому 44 роки. Закінчив Львівську політехніку за спеціальністю менеджмент машинобудування, інженер-економіст. Кандидат економічних наук. Також він додатково вчився за кордоном — у Бельгії, Канаді, Грузії, Фінляндії.
Починаючи з середини 90-х кілька років працював бухгалтером у різних львівських компаніях. З початку 2000-х обіймав керівні посади — зокрема у ЗАТ «Львівський автобусний завод».
Згодом працював у топ-менеджменті ще кількох місцевих компаній, переважно у фінансово-інвестиційній сфері (Комфорт-Інвест, Росан-Інвест).
У 2009 пішов на державну службу до Львівської облдержадміністрації, де керував департаментом економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі. Після 2014 року працював заступником обласного управління ДФС.
За кілька років звільнився і пішов на посаду віцепрезидента компанії «Львівхолод» — мережі магазинів «Рукавичка».
У 2017−2019 роках працював у структурах бізнес-імперії Ріната Ахметова: обіймав посади заступника гендиректора компанії ДТЕК Західенерго, був директором Бурштинської ТЕС (у структурі ДТЕК). Саме тому в ЗМІ Шмигаля інколи називають «людиною Ахметова».
Влітку 2019 року після оновлення влади в Україні за підсумками президентських і парламентських виборів знову повернувся на держслужбу — у серпні Шмигаля було призначено головою Івано-Франківської ОДА.
На початку лютого Шмигаль замінив Альону Бабак на посаді міністра розвитку громад та територій, отримавши при цьому ще й посаду віцепрем'єра.
Міністр розвитку громад і територій — Олексій Чернишов
Олексій Чернишов / фото: nv.uaНародився у Харкові, зараз йому 42 роки.
Навчався в Харківському гуманітарному університеті «Народна українська академія». Закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.
Чернишов — відомий харківський бізнесмен та інвестор. У свій час пройшов професійний курс за стандартами міжнародного Інституту Project Management Institute на базі американської енергетичної компанії «Westinghouse».
Розпочинав кар'єру в IT галузі, в компанії Telesens, яка розробляла системні програмні продукти для телекомунікаційного бізнесу. Згодом разом із партнерами придбав українську частину групи.
У 2000-их починає співпрацювати з концерном АВЕК, засновником якого є чинний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» та відомий бізнесмен Олександр Фельдман. У компанії спочатку стає віцепрезидентом з розвитку, а потім і президентом концерну та всієї групи АВЕК.
У 2014 році заснував інвестиційну компанію VI2 Partners, яка в 2017 році купила 20% акцій мережі супермаркетів «Фуршет» у французького оператора Auchan Group Ашан Україна.
До призначення з 20 жовтня 2019 року обіймав посаду голови Київської ОДА.
Міністр оборони — Андрій Таран
Андрій Таран / фото: mil.in.uaНародився у Німеччині у сім'ї військового. Андрію Тарану 65 років. Виповнилося якраз у день призначення — 4 березня. Закінчив Київське вище зенітно-ракетне інженерне училище, Військову академію ППО Сухопутних військ у Києві, пройшов перепідготовку в Інституті міжнародних відносин для дипломатичної служби, а також навчався в Національному університеті оборони США у Вашингтоні.
Генерал-лейтенант ЗСУ у відставці, колишній глава української сторони СЦКК. Займався не тільки військовою, але і дипломатичною службою. У 2015 році був членом робочої підгрупи з питань безпеки в Тристоронньої контактної групи в Мінську.
Перед відходом у відставку з 2015 по 2016 обіймав посаду першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ. Очолював передвиборний штаб Ігоря Смешка.
Міністр з реінтеграції окупованих територій — Олексій Резніков
Олексій Резніков / фото: www.asterslaw.comНародився у Львові, 53 роки. Закінчив юридичний факультет Львівського державного університету імені І. Франка
Резніков — іменитий юрист із багаторічним досвідом. З 2000 року він був спочатку партнером відомої адвокатської компанії «Правіс». Потім працював у ще кількох фірмах, у які об'єднувалась «Правіс»: був партнером «Магістр і партнери», керівником департаменту вирішення спорів та головним юрисконсультом «ЄПАП».
Двічі Резніков проходив до Київської міської ради: у 2008 році з «Блоком Катеринчука», у 2014 — з партією «Удар» Віталія Кличка. Був заступником міського голови Віталія Кличка.
Два роки юрист входив до складу Вищої ради юстиції, куди його призначили від з'їзду адвокатів.
У вересні 2019 року Резніков став представником України у Мінській групі і був одним із дієвих членів української делегації на зустрічі «Нормандської четвірки» у Парижі.
Міністр Кабінету міністрів — Олег Немчінов
Олег Немчінов / фото: strana.uaНародився у Львові, йому 42 роки. Закінчив географічний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. У 1998 закінчив військову підготовку при ДУ «Львівська політехніка», у 2003 році закінчив Тернопільську академію народного господарства за спеціальністю «Державна служба» та здобув кваліфікацію магістра з державної служби.
У 2011 році закінчив Приватний вищий навчальний заклад «Львівський університет бізнесу та права» за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію бакалавра з правознавства.
Кар'єру починав у відділі роботи з молоддю департаменту гуманітарної та соціальної політики Львівської міської ради.
Далі поєднував роботу у львівських органах влади, викладацьку практику та бізнес.
У 4 скликанні Верховної Ради був помічником на громадських засадах депутатів від Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» Олександра Гудими і Юрія Костенка.
Після роботи у Львівській ОДА та Львівському регіональному інституті держуправління Національної академії державного управління при президентові України працював у системі Міндоходів і зборів у Львівській області, де в той час працював і Денис Шмигаль.
У 2014 пішов служити в прикордонні війська. Був у зоні АТО.
Пів року був керівником Військово-цивільної адміністрації сіл Комінтернове, Водяне та Заіченко Волноваського району Донецької області.
Міністр у справах ветеранів — Сергій Бессараб
Сергій Бессараб / фото: Цензор. НЕТНародився на Дніпропетровщині, 64 роки. У 1977 році закінчив Київське вище загальновійськове командне училище ім. М. Фрунзе (1977), Військову академію ім. М. Фрунзе (1990, Москва, СРСР), Національну академію оборони України (2002, Київ, Україна).
З 2002 року — начальник штабу — перший заступник командувача армійського корпусу Північного оперативного командування. З 2005 року — начальник територіального управління «Північ».
З травня 2007 року — командир 6-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України. Начальник Дніпропетровського гарнізону. З травня 2012 року — перший заступник командувача Сухопутних військ Збройних сил України.
З 2015 року генерал-лейтенант Бессараб обіймає посаду заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України.
Міністр фінансів — Ігор Уманський
Ігор Уманський / фото: nv.uaНародився в Прип’яті, йому 45 років. Закінчив Київський національний економічний університет, кандидат економічних наук.
За більше ніж 20 років державної служби працював у багатьох фінансових відомствах країни. З 2000 по 2003 рік обіймав різні посади у міністерстві економіки в урядах Віктора Ющенка, Анатолія Кінаха та першого уряду Віктора Януковича.
Був директором одного з департаментів Нацбанку України. Пізніше — заступником голови правління «Укртранснафти».
У 2008 році — займав посаду заступника міністра фінансів Віктора Пинзеника) в уряді Юлії Тимошенко. А в 2009 році після відставки Пинзеника виконував обов'язки глави Мінфіну.
У 2014−2015 в Кабміні Яценюка був заступником міністра фінансів (Наталії Яресько).
У жовтні 2016 року став позаштатним радником Петра Порошенка. Приблизно через 3 роки подав у відставку, пояснивши це рішення тим, що політика, яка проводиться урядом у сфері фінансів, не сходиться з його баченням того, як це мало б відбуватися.
Міністр охорони здоров'я — Ілля Ємець
Ілля Ємець / фото: depo.uaНародився у Воркуті, що в Росії. Зараз йому 64 роки. У 1979 році він закінчив Київський медичний інститут за спеціальністю «хірургія». 23 роки пропрацював з Миколою Амосовим.
На початку 90-х Ємець отримав ліцензії на ведення медичної практики в Австралії, Канаді та Франції. До 1998 року працював дитячим кардіохірургом у головних центрах кардіохірургії цих країн.
Повернувшись із-за кордону, Ємець захистив докторську дисертацію. А через рік очолив Центр дитячої кардіології та кардіохірургії.
Ємець першим в Україні почав успішно оперувати немовлят зі складними вадами серця, впроваджувати в практику пластичні операції на клапанах серця без використання штучних протезів. Зробив три операції з пересадки серця.
У Ємця є досвід роботи в уряді — він очолював МОЗ України за часів прем'єрства Миколи Азарова. Ємець не підпадає під дію закону про люстрацію, оскільки обіймав посаду міністра менше одного року.
Міністерка соціальної політики — Марина Лазебна
Марина Лазебна / фото: ictv.uaНародилася на Київщині, 44 роки. Освіту за фахом «економіст-менеджер» здобула у Київському державному університеті імені Т.Г. Шевченка.
З 2000 по 2011 працювала в Мінекономіки і Секретаріаті Кабміну, займалася соціальною політикою. З 2011 по 2013 працювала в профільному міністерстві, а з 2013 по 2014 очолювала Держслужбу зайнятості.
Після цього чиновниця залишила держслужбу. Вона зареєструвала ФОП на «консультування з питань комерційної діяльності й керування».
Минулого року Лазебна вирішила повернутись у державний сектор. Вона виграла конкурс на очільника нової Державної соціальної служби, старт якої запланований на цей рік.
В останні дні каденції уряд Володимира Гройсмана призначив Лазебну на посаду. Але вже за півтора місяця, на початку жовтня, її звільнили «за власним бажанням».
Міністр спорту — Вадим Гутцайт
Вадим Гутцайт / фото: champion.com.uaНародився в Києві, 48 років. Олімпійський чемпіон, фехтувальник, шаблист. Брав участь в Олімпіадах 1992, 1996 і 2000 років.
Під час літніх олімпійських ігор 2008 року був наставником української жіночої команди шаблісток, які привезли додому золоті медалі.
З 2018 року — директор департаменту молоді та спорту КМДА.
Міністерсто закордонних справ очолив Дмитро Кулеба. Колишній очільник МЗС Вадим Пристайко наразі отримав посау віцепрем'єра з питань європейської і євроатлантичної інтеграції. Віцепрем'єром, міністром з питань цифрової трансформації залишився Михайло Федоров. Зберіг свою посаду Арсен Аваков — міністр внутрішніх справ. Також в Уряді Шмигаля залишилися працювати міністр юстиції Денис Малюська та міністр інфраструктури Владислав Криклій.
При цьому Денис Шмигаль заявив, що в Уряді лишились ще 4 вакансії. Також незабаром у Кабміні з’являться дві нові посади. Людей на них допризначать наступного тижня.