Міста Донбасу можуть доєднатися до мобільної платформи для оповіщення населення про COVID-19 / фото: "Громадський простір"
У 2019 році проєкт USAID Демократичне врядування у Східній Україні разом з громадською організацією «Нова Дружківка» розробили додаток Smart Druzhkivka для кращої навігації людей у міському просторі та повноцінного включення людей з інвалідністю у життя громади.
Втім, розробник застосунку, керівник компанії iDev — Innovation Development Станіслав Євченко вирішив доповнити платформу Smart Місто у зв’язку з пандемією коронавірусу, повідомляє ІА «Вчасно».
Протягом останніх тижнів платформа, яка також має додаткові функції для людей із вадами зору чи слуху, перетворилася на систему нагального оповіщення та канал офіційного зв’язку з громадянами, що інформує їх про стан справ із розповсюдженням COVID-19.
Завдяки додатку місцева влада може поширювати інформацію про карантинні заходи, номери телефонів підтримки, можливості для отримання адміністративних послуг чи послуг волонтерів, а також про іншу діяльність у зв’язку з пандемією.
«По-перше, додаток дозволяє доставляти людям важливі повідомлення індивідуально, по-друге — бажано, щоб інформація подавалася не вся одночасно — ніхто не буде читати довгі матеріали. Люди вже звикли, що інформація подається стисло, по суті та цікаво. Саме таку можливість надає платформа», — розповідає Станіслав Євченко.
Так, міський додаток дозволяє налаштувати інформаційні канали та різні оповіщення. Користувач додатку підписаний автоматично на push-повідомлення міста і екстрені повідомлення. При додаванні адміністратором системи нових інформаційних каналів (тематичних або муніципальних органів), користувач може вибрати додаткові оповіщення, цікаві саме йому.
При цьому, жодних персональних даних застосунок не збирає.
В умовах пандемії розробники застосунку пропонують його для безоплатного використання всім іншим містам України — що дозволить створити національну систему нагального оповіщення.
За словами Станіслава Євченка, на Донеччині наразі переговори стосовно підключення до застосунку ведуться з містами Покровськ і Курахове. Меморандум щодо співпраці вже підписаний із Херсонською ОДА.
Ніяких додаткових зусиль чи коштів впровадження у містах додатку під час карантину не потребує. Він доступний для завантаження в Google Play, найближчим часом буде змога завантажити в App Store.
«Головне — бажання міст. У разі згоди на співпрацю, необхідно підписати меморандум, який затвердить офіційність додатку, і що місто несе відповідальність за оперативність та достовірність інформації», — зазначає Станіслав Євченко.
Представники місцевої влади, готові до співпраці, можуть звертатися до: Станіслав Євченко, директор компанії iDev — Innovation Development. Телефон +380975958595, email: [email protected].