Планове знищення: що відбувається з шахтами на окупованій Донеччині
Як йдеться у повідомленні Телеграм-каналу «Донбаський кейс», останнім часом на окупованій Донеччині почастішали випадки надзвичайних ситуацій на шахтах. Це може свідчити про те, що в ОРДО триває планомірне знищення вугільної галузі, передає «Вчасно».
Так, 19 серпня на шахті «Прогрес» в Торезі сталося обрушення породи, загинув 37-річний чоловік.
За версією окупаційної влади, обрушення сталася при виїмці вугілля відбійним молотком.
ЧИТАЙТЕ: В ОРДО горить шахта «Комсомолець Донбасу»
16 серпня на шахті «Комсомолець Донбасу» спалахнув вогонь на верхівці головного стовбура. На момент пожежі в шахті знаходилися 592 людини. 12 гірників були госпіталізовані.
Люди припускають, що наслідки пожежі зупинять роботу вугледобувного підприємства надовго. При цьому до російської окупації шахта «Комсомолець Донбасу» була одним із провідних підприємств вугільної галузі в Україні.
1 серпня на шахті ім. Калініна виникла надзвичайна ситуація внаслідок пожежі, що поширилася на декілька гірничих виробок. Пожежу гасили три доби, але потім прийняли рішення затопити аварійну ділянку, оскільки технічних можливостей для інших шляхів вирішення ситуації не було.
3 серпня було розпочато затоплення, яке тривало протягом тижня.
«Жахлива стабільність, чи не так? У „ДНР“ люди, причетні до вугільної промисловості, вважають, що триває планомірне знищення тих шахт, що залишилися», — зазначають у Телеграм-каналі «Донбаський кейс».
Підкреслюється, що такими методами окупанти хочуть вивести галузь на рентабельний рівень. «Позбутися від збиткових шахт, залишивши менше десятка тих, які ще можуть приносити прибуток», — йдеться у повідомленні.
При цьому в ЗМІ ватажки бойовиків продовжуть розповсюджувати тезу про нібито модернізацію вугільної галузі.
Наприклад, 15 серпня «глава ДНР» Денис Пушилін прийняв рапорт про введення нової лави на шахті «Ясинівська-Глибока» в Макіївці.
«Ми прекрасно розуміємо, що вугільна галузь потребує розвитку і модернізації, без цього нам рухатися практично неможливо», — заявив під час цього заходу ватажок бойовиків.
Як зазначається у Телеграм-каналі «Донбаський кейс», на ділі ж у вугільній сфері ОРДО відбувається наступне:
— шахтарі отримують мізерну зарплату — в 10 разів нижче, ніж міністри і депутати фейкової республіки;
— гірники не вірять владі, і вважають, що максимум, на який здатна влада республіки — знищити, закрити, затопити, випиляти на метал те, що залишилося від потенціалу вугільного краю. Багато хто вважає, що єдина реальна мета — добити те, що поки ще працює;
— жоден інвестор при здоровому розумі і тверезій пам'яті не стане вкладатися в залишки вугільної промисловості на території т.зв. «ДНР». Невизнаний статус республіки, війна, незрозумылы подальші перспективи — не найкращі умови для того, щоб вкладати величезні кошти в цей складний бізнес;
Через це в ОРДЛО спалахують протести гірників, невдоволених ситуацією в галузі.
17 та 18 серпня в окупованому Сніжному пройшов страйк шахтарів, які відмовилися спускатися в шахту через невиплату зарплати.
Природно, на страйкуючих шахтарів відразу ж почалися гоніння. Відразу ж на шахті з'явилися представники МГБ і російські куратори. Почалися пошуки ворогів «молодої республіки» і українських диверсантів. У результаті «роз'яснювальної роботи» МГБ з активістами та постійного тиску місцевої адміністрації, 19 серпня страйк було припинено.
Більшість страйкарів вважають, що актив акції протесту піддався на вмовляння керівництва шахти: «все виплатимо, тільки працюйте». І під тиском було прийняте помилкове рішення розійтися на ніч по домівках та продовжити страйк вранці.
Тому частина шахтарів пішла додому ще ввечері 17 серпня. За їхніми адресами тут же поспішили «люди в цивільному», які і роз'яснили, що буде з ними та їх сім'ями, якщо не припинять страйкувати. Ну, а вранці 18 серпня на шахту поліція пропускала тільки тих, хто готовий спускатися, тобто працювати в шахті.
Слабку підтримку з боку інших робітників самі шахтарі пояснюють тим, що серед працівників шахти в основному люди пенсійного та передпенсійного віку, які реально боялися, що їх звільнять.
Шахтарі зазначають, що молоді немає з тієї причини, що «всіх поголовно загребли в армію „ДНР“. В першу чергу призовників шукають через відділи кадрів підприємств. Ось багато молоді і виїхало в Україну, щоб не служити в ДНР», — кажуть шахтарі.
Те, що відбувається у вугільній галузі «ДНР», не може проходити без відома і «чуйного» керівництва з боку РФ.
Там і не приховують, що потребують робочої сили ззовні.