Ілюстративне фото з відкритих джерел
Зокрема, правозахисники стурбовані скороченням коштів на підготовчі курси, гарячу лінію та інформаційну кампанію для випускників до 0 гривень, йдеться у повідомленні організації «Донбас СОС».
З цього приводу 18 авторитетних правозахисних організацій звернулися із відкритим листом до президента України Володимира Зеленського, голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із проханням врахувати потребу фінансування підготовчих курсів для абітурієнтів з ТОТ та підтримати інші заходи для реінтеграції такої молоді при доопрацюванні проєкту Держбюджету на 2021 рік.
«Ще в лютому 2020 року в Бюджетній декларації на 2020−2022 роки, МОН передбачало на фінансування підготовчих курсів, гарячої лінії та інформаційної кампанії 60,5 млн, що становило 0,16% бюджету МОН, — йдеться у зверненні організацій. — Проте, станом на сьогодні, саме ці програми МОН було скорочено повністю — до 0 грн. Це означає на практиці, що керівництво Міністерство освіти та науки України свідомо саботує виконання положень діючого Закону України „Про вищу освіту“, позбавляючи дітей з окупованих територій можливості підготуватися до навчання та вступити в заклади вищої та професійно-технічної освіти на підконтрольній українському Уряду території […] Повна відмова Міністерства освіти і науки України виконувати закон та впроваджувати ініційовану Президентом України та Парламентом політику по відношенню до дітей та молоді з окупованих територій призведе до подальшої інтеграції в культурний і освітній простір Російської Федерації. Цілеспрямована відмова інформувати жителів тимчасово окупованих територій про можливості, які надає Україна для них і їхніх дітей, є недалекоглядною, а за результатом — злочинною, такою яка шкодить загальнодержавним процесам реінтеграції та деокупації».
Із повним текстом звернення можна ознайомитись ТУТ.