Атомні станції України запрацюють сьогодні ввечері. Після цього ситуація зі світлом покращиться – дефіцит електроенергії буде значно меншим.

Об'єднати енергосистему після ракетних ударів вдалося лише під ранок. 

Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі телемарафону.

«Ситуація складна по країні. Треба розуміти, що вчора насправді відбувся блекаут нашої енергосистеми внаслідок обстрілів. Наразі, станом на 4 годину ранку вдалось об'єднати енергосистему. Вона працює, як єдина», – повідомив Герман Галущенко.

За словами міністра, наразі заживлені усі критичні об'єкти інфраструктури по країні.

«Ми розраховуємо, що до вечора запрацюють атомні станції та почнуть видавати електроенергію в мережу», – зазначив Галущенко та пояснив, що саме це допоможе значно скоротити дефіцит електроенергії.

23 листопада росіяни здійснили нову потужну атаку по критичній інфраструктурі України. Внаслідок чого майже у всіх містах нашої країни зникло світло.

Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька АЕС призупинили роботу через ракетні обстріли рф. Через ракетний тероризм  була зупинена робота одного з чотирьох енергоблоків Рівненської АЕС - електростанція втратила підключення до однієї з ліній електропередач напругою 750 кВ. 

У результаті АЕС знизила потужність, а один із чотирьох її блоків автоматично відключився.

Відновлення енергосистеми триває досі, у низці регіонів окрім планових відключень світла, застосували аварійні відключення.

Через масовану ракетну атаку Володимир Зеленський закликав провести термінове засідання Ради Безпеки ООН.

АЕС, Міненерго, електроенергія