Фото: styler.rbc.ua
Серед перетинаючих КПВВ жителів Донбасу 60% вважають себе громадянами України, 18% - мешканцями регіону, громадянами РФ/СРСР вважають себе 3%, представниками своєї національності, народу — 3%, громадянами ДНР/ЛНР — 5%, важко сказати — 5%.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, передає ІА «Вчасно». У ході дослідження були опитані 800 респондентів у період з 4 по 23 березня 2019 року.
В результатах опитування також зазначається, що більшість громадян (49%), опитаних на КПВВ, стверджують, що їхнє життя протягом останніх 12 місяців погіршилося. При цьому 16% зазначили, що життя стало нестерпним, а 33% ще можуть справлятися із погіршенням життєвих умов. Разом із тим, 39% зазначили, що умови життя не змінилися, 10% відчули позитивні зміни. Решта — не відповіли.
ЧИТАЙТЕ: Жителі Донбасу вважають, що Україні найбільше бракує миру та стабільності — опитування
Згідно з результатами опитування, опитані на КПВВ громадяни найчастіше нарікають на загрози воєнного характеру (поновлення бойових дій, обстріли) та обмеження можливостей швидкого та вільного пересування між населеними пунктами (48% та 42% опитаних відповідно).
Думки про власне майбутнє викликають у громадян, опитаних на КПВВ, почуття тривоги (53%), безвиході (41%), розгубленості (34%), страху (33%) і надії (25%). Водночас лише 38% не сподіваються на кращі зміни у своєму житті, тоді як 62% очікують змін на краще, хоча й по-різному оцінюють, коли вони настануть.
У своїх очікуваннях стосовно президентських виборів громадяни, опитані на КПВВ, розділилися: 35% вважали, що після виборів з’явиться реальний шанс на мир, тоді як 33% взагалі нічого не чекали, 12% побоювалися відновлення бойових дій, 7% сподівалися на припинення блокади, а 15% не змогли відповісти на запитання.
Ставлення громадян, опитаних на КПВВ, до можливих шляхів відновлення миру практично не відрізняється від думки респондентів, які були опитані на підконтрольних Україні територіях Донбасу. 48% готові на мир за всяку ціну (46% на підконтрольному Донбасі), але 40% вважають, що не будь-які компромісиприйнятні (на підконтрольному Донбасі 34%), силовий варіант підтримує абсолютна меншість — 6% опитаних на КПВВ (10% на підконтрольному Донбасі). Решта 6% не визначилися.